Debiut Nintendo Switch - jak świat przyjął nową konsolę wielkiego N?

Debiut Nintendo Switch - jak świat przyjął nową konsolę wielkiego N?

Premiera nowej konsoli wprost od firmy Nintendo miała swoją premierę ponad tydzień temu i od tamtej pory codziennie pojawia się po kilka naprawdę ciekawych i rzetelnych recenzji i opinii na jej temat. My postanowiliśmy zebrać dla Was te naszym zdaniem najlepsze, abyście mogli dowiedzieć się o tym sprzęcie jak najwięcej. 


W dzień premiery konsoli Nintendo Switch napisaliśmy artykuł o wrażeniach recenzentów podczas konferencji w Pradze. Wtedy opinie na temat nowego sprzętu były naprawdę pozytywne. Czy coś się w tej kwestii zmieniło i czy japoński gigant zrobił dobry krok? Zobaczmy jakie zdanie mają na ten temat recenzenci i internetowi twórcy. Do poprzedniego artykułu możecie przejść klikając tutaj.

Co prawda na ocenę nowego dzieła Nintendo nadejdzie jeszcze czas. Przed nami przecież jeszcze współprace z wieloma dystrybutorami oraz wprowadzanie co rusz nowych usprawnień technicznych, czy funkcji. No właśnie - pierwsze wady jakie są wymieniane przez osoby użytkujące Switcha to strasznie ubogi interfejs. Ładny, ale widać, że Japończycy mają jeszcze przed sobą długą drogę, aby umożliwić graczom dostęp do zaawansowanych funkcji, czy też grania w trybie wieloosobowym - ten będzie z kolei płatny i pojawi się na jesieni tego roku. Kolejnym minusem jest jak na razie bardzo uboga lista dostępnych gier, która aktualnie ogranicza się do The Legend of Zelda: Breath of the Wild  oraz 1-2-Switch. Pierwszy, główny zresztą tytuł na nowe Nintendo, jest oceniany wspaniale i rzadko który recenzent ma się do czego przyczepić. Druga gra to zestaw kilkudziesięciu mini-gier, które pozwalają na poznanie wszystkich możliwości dwóch innowacyjnych joy-conów. Te z kolei chwalone są za powiew świeżości jeśli chodzi o konsolowe kontrolery. Konsola Nintendo Switch to na pewno coś, czego jeszcze nie było - najpotężniejsza konsola przenośna, która może pełnić rolę stacjonarnej. Japoński gigant ma przed sobą jeszcze jednak dużo pracy aby doprowadzić Switcha do takiego stanu, aby wszyscy mogli wykorzystywać pełnię jego możliwości. Poniżej zamieścimy kilka ciekawych recenzji tego sprzętu abyście mogli poznać opinie innych osób na jej temat.Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.