Dawid Podsiadło został inwestorem Polskiej Ligi Esportowej

Dawid Podsiadło został inwestorem Polskiej Ligi Esportowej

Polska Liga Esportowa ogłosiła kolejnego inwestora spółki. Tym razem został nim jeden z najbardziej znanych polskich muzyków ostatnich lat - Dawid Podsiadło.


Dawid Podsiadło znany jest z miłości do muzyki, ale z pewnością nie wszyscy wiedzieli, że równie mocnym uczuciem darzy gaming. 15 marca piosenkarz został oficjalnie przywitany w gronie inwestorów Polskiej Ligi Esportowej! W swoich wywiadach niejednokrotnie podkreślał, że jest wielbicielem gier. Tak więc, wiadomość o jego planie biznesowym zapewne nie zdziwi fanów twórcy. W rozmowie dla PLE powiedział:
"Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo. Wszystko to się ze sobą przenika i łączy - i bez choćby jednego z tych elementów, inne nie byłyby wystarczająco dobre."

Źródło: PLE


Prezes Polskiej Ligi Esportowej - Paweł Kowalczyk - wyraził radość z nowego inwestora:
"Cieszę się, że już oficjalnie przedstawić możemy kolejnego zawodnika w naszym rozwijającym się zespole. Miło mi również, że Dawid postanowił nam zaufać i współdzielić z nami koncepcję w nadawaniu kierunku rozwojowi polskiego esportu. Wypływamy na nowe wody i czekamy na nowe możliwości"

Dawid Podsiadło inwestując w PLE objął udziały w spółce, której współwłaścicielem jest polska gwiazda NBA - Marcin Gortat. Jak widać, e-sport przyciąga fanów z wielu dziedzin.

Poniżej film promocyjny PLE witający Dawida Podsiadło w gronie inwestorów.Źródło: PLE.GG

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.