Dawid Myśliwiec przez 4 godziny prowokował oszusta. Oto nagranie

Dawid Myśliwiec przez 4 godziny prowokował oszusta. Oto nagranie

Kilka tygodni temu Dawid Myśliwiec z kanału "Uwaga! Naukowy Bełkot" podzielił się na swoim Instagramie informacją, że odebrał telefon od oszusta. Po wpisie, YouTuberowi szybko udało się skontaktować z portalem Niebezpiecznik.pl, z którym wspólnie zadecydowano o przeprowadzeniu prowokacji na oszuście i nagraniu całego procederu. Co z tego wyszło? 


Oszustwo polega na rzekomej "podejrzanej transakcji z banku". Oszust, który podaje się za konsultanta banku, próbuje wyłudzić pieniądze. Taki telefon właśnie otrzymał Dawid, który podobnie jak jeden z redaktorów Niebezpiecznika, postanowił nagrać podejrzany proceder. YouTuber rozmawiał z oszustem 4 godziny, udając przy tym, że we wszystko wierzy.

Twórca na podstawie rozmowy przygotował rzetelny i trwający półtorej godziny materiał, w którym przedstawił fragmenty dialogu oraz przybliżył działanie oszustów, podając przy tym wiele naukowych faktów, które przybliżają nam, dlaczego często tego typu oszustwa kończą się niestety sukcesem strony wyłudzającej pieniądze. Wspomniany film UNB obejrzycie poniżej: Jeśli obejrzeliście materiał Dawida, koniecznie dać co o nim uważacie i pamiętajcie, aby uważać na podejrzane telefony oraz wiadomości. Oszustwa w internecie zdarzają się coraz częściej, a zwiększanie świadomości na ich temat jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.