David Dobrik podjął współpracę z Discovery. Powstanie podróżnicza seria YouTubera

David Dobrik podjął współpracę z Discovery. Powstanie podróżnicza seria YouTubera

Nie minęło nawet pół roku od afery związanej z Davidem Dobrikiem. Popularny YouTuber stanął w marcu tego roku w ogniu krytyki po tym, jak Business Insider ujawnił sprawę napaści na tle seksualnym wśród jego ekipy. Mimo tego, drama nie przeszkodziła YouTuberowi w zawarciu dużej współpracy z Discovery. 


Afera związana z Davidiem Dobrkiem odbiła się szerokim echem w światowych mediach. W związku z ujawnieniem stawiających w złym świetle YouTubera informacji, jego kanał przestało obserwować swego czasu blisko pół miliona użytkowników. Drama spowodowała kilkumiesięczną przerwę Davida od publikacji nowych materiałów, jednak nie tak dawno twórca powrócił z nowymi vlogami.

Reakcje widzów na powrót nie pozostawiły żadnych złudzeń - większość z nich zapomniała już o głośnej sprawie. Jak się teraz okazało, drama nie przeszkodziła twórcy w nawiązywaniu nowych współprac. 25-latek podpisał właśnie kontrakt na 10 odcinków serii podróżniczej z Discovery.Nowy program będzie emitowany na Discovery+, czyli platformie streamingowej należącej do Discovery Channel. Na platformę trafi podróżnicza seria z udziałem YouTubera i jego znajomych. "Discovering David Dobrik" zadebiutuje pod koniec tego roku, a finalnie otrzymamy 10 odcinków. 

Warunki finansowe nowej umowy YouTubera nie są znane, jednak możemy spodziewać się, że kwota kontraktu była naprawdę spora. Dobrik w ubiegłym roku znalazł się na 9 miejscu listy Forbes przedstawiającej najlepiej zarabiających YouTuberów na świecie.

Warto zaznaczyć, że Player.pl posiada pakiet programów spod szyldu Discovery+, więc serię powinniśmy obejrzeć także w Polsce. Na szczegóły musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.