YouTuberzy warci polecenia - Dave z Ameryki

YouTuberzy warci polecenia - Dave z Ameryki

Przed Wami kolejny wpis z serii "YouTuberzy warci polecenia". Jej reguły są bardzo proste - co tydzień przedstawiamy jeden kanał, posiadający od tysiąca do 150 tysięcy subskrypcji. Musi on być oryginalny, przedstawiać wyjątkowe treści lub być ciekawie prowadzony. Ostatnio prezentowaliśmy kanał "Kryminatorium – podcast kryminalny”, czyli miejsce w sieci, gdzie znajdziecie wiele mrocznych podcastów opartych na faktach. Dzisiaj chcemy polecić Wam kanał "Dave z Ameryki", który zdradzi nieco zwyczajów i tajemnic życia w USA. 


Kanał Dawida został założony już w 2007 roku, lecz przez 11 lat nic się na nim nie pojawiało. Dopiero w styczniu 2018 roku, Dave postanowił wrzucić swój pierwszy film "Czemu Polacy mają taki sam accent?". Zdobył on ponad 16 tysięcy wyświetleń i 500 łapek w górę, co z pewnością przyczyniło się do decyzji o kontynuacji prowadzenia kanału. Na początku Dawid opowiadał nieco o kulturze panującej w USA, swoim życiu w tym kraju oraz dodawał krótkie porównania Polski z Ameryką. Filmy zaczęły gromadzić dziesiątki, a nawet setki wyświetleń. Pomysłów na materiały zaczęło przybywać, do czego przyczynili się również widzowie, którzy pod filmami zadawali wiele pytań odnośnie życia w USA.

Dave zaczął bardzo regularnie wrzucać filmy, co poskutkowało dużym przyrostem subskrypcji i wyświetleń. Na ten moment jego kanał subskrybuje ponad 50 tysięcy użytkowników i ma ona łącznie ponad 4 miliony wyświetleń. Dlaczego ludzie tak bardzo polubili Dawida i chcą słuchać jego opowieści? Jak sam o sobie pisze "Mam na imię Dawid. Jestem Polakiem ze Stanów. Urodziłem się w Polsce i wyjechałem do Stanów jak miałem 5 lat. Wróciłem do Polski w 2015. To jest wielka przygoda mojego życia i chciałem się z tym podzielić z wami.". Dzięki tak długiemu okresowi, jaki Dave spędził w USA, mógł dokładnie poznać tamtejszą kulturę i zwyczaje Amerykanów. Jego polskie korzenie sprawiły, że znał również polską rzeczywistość, dzięki czemu teraz może w bardzo ciekawy sposób porównywać zwyczaje i zachowania obu tych narodowości. Dodatkowo filmy Dawida to nie tylko suche fakty na temat życia w USA. Często pojawiają się w nich żarty i ciekawe porównania.Od stycznia tego roku Dave zapowiedział, że filmy będą pojawiać się regularnie, co czwartek. Dzięki temu, co tydzień możemy coraz bardziej poznawać kraj, który przecież tak dobrze wszyscy znamy z filmów. Jak się jednak okazuje, rzeczywistość ukazana w Hollywoodzkich produkcjach, często nieco odbiega od codziennego życia w USA. Dave zdradza między innymi różnice w zachowaniach Polaków i Amerykanów pod względem zwyczajów w restauracjach, picia alkoholu, czy samochodów. Dodatkowo na jego kanale znajdziemy poradniki dotyczące wymowy niektórych słów, gramatyki oraz rady, jak wzbogacić swoje słownictwo.

Poza kanałem na YouTube Dawida można śledzić również w innych mediach społecznościowych. Prowadzi on fanpage, na którym aktualnie posiada prawie 1000 like'ów. Pojawiają się tam informacje o nowych filmach. Dave ma również swój profil na Instagramie. Znajdziecie tam wiele ciekawych zdjęć, pokazujących jego życie w USA i Polsce. Jeżeli kanał "Dave z Ameryki" Was zainteresował, koniecznie zasubskrybujcie go, by nie ominął Was żaden film. Możecie to zrobić, klikając tutaj.

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.