Daniel Magical - co powinieneś wiedzieć o Danielu Magicalu - APYnews

Daniel Magical - co powinieneś wiedzieć o Danielu Magicalu - APYnews

Daniel Magical czyli Daniel Zwierzyński to mieszkaniec Torunia i obecnie jeden z najpopularniejszych streamerów na YouTube. Co powinieneś wiedzieć o Danielu Magicalu?


Daniel Magical swoją przygodę w internecie rozpoczął na streamach na Twitchu. Pierwszych fanów zebrał grając regularnie w Tibię. W momencie, gdy jego widzowie wpadli na przeprowadzenie tzw. "drunk streama", tego typu transmisje stały się niemal codziennością. Dzięki temu, streamera zaczęły odwiedzać coraz to nowe osoby. Taki rodzaj streamowania nie był jednak zgodny z polityką Twitcha, przez co Daniel Magical został zbanowany. Po wielkiej kłótni z osobami odpowiedzialnymi za Twicha w Polsce, streamer Daniel Zwierzyński przeniósł się na raczkującego jeszcze wtedy Hitboxa. Jego transmisje zyskały na ogromnej popularności, głównie dzięki sytuacjom, które działy się w domu między nim, a jego mamą - Gosią (znanej szerszej publice jako Gocha). Streamy w rekordowym momencie osiągały nawet 2 tysiące osób, ale jak się okazało, to dopiero był początek. Prawdziwą karierę streamer zdobył na YouTube, którego regulamin pozwalał mu na streamowanie wszystkiego co odbywa się w domu. Początkowo transmisje odbywały się w jego domu, wszystko zmieniło się dnia, kiedy Daniel Magical postanowił podpalić wraz z Guzikiem - jego bliskim (jeszcze wtedy) kolegą perukę. Po jej podpaleniu, doszło do małego pożaru w mieszkaniu, a jego właściciele postanowili wezwać policję. W internecie zawrzało, a następnego dnia okazało się, że Daniel został wyrzucony z tego mieszkania. Tak właśnie trafił ponownie do mieszkania Pani Gosi - na Urzędniczą w Toruniu. W tym czasie na kanale Boxdela i paru innych YouTuberów, pojawiły się materiały, które przedstawiały zamieszanie na streamie Daniela i akcję policji. Właśnie wtedy subskrypcje YouTubera podskoczyły kilkukrotnie, a jego streamy nie oglądał już tysiąc, lecz kilkanaście tysięcy osób. Dalsza regularność streamów, legendarny remont czy "wielkie dymy" z policją czy Medusą w roli głównej, wpłynęły na to, że Daniel Magical stał się najpopularniejszym streamerem na polskim YouTube! Jego największym osiągnięciem w karierze, zdecydowanie jest na ten moment rekord polski w oglądalności transmisji na żywo. Na streamie z tzw. przywoływania duchów oglądały go w jednym momencie 63 tysiące osób.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.