Reportaż o Danielu Magicalu w UWAGA TVN - podsumowanie

Reportaż o Danielu Magicalu w UWAGA TVN - podsumowanie

Dziś o 19:50 rozpoczął się program UWAGA TVN, w którym jednym z dwóch poruszonych tematów była sprawa streamów Daniela Magicala. Jak przedstawiony został Daniel Zwierzyński? Co wydarzyło się później?
Chwilę po rozpoczęciu programu, odtworzony został pełen reportaż o twórczości Daniela i jego przygodach. To tam przedstawiona została początkowo osoba streamera, a także w skrócie to co dzieje się na jego streamach. Stacja wybrała najostrzejsze fragmenty z transmisji Magicala z ostatnich kilku miesięcy. Mówiono sporo o alkoholu, o wulgarnym języku, a także o tym jak reagują na to sąsiedzi. Poruszono także problem tego, kto tak naprawdę ogląda Daniela i jaki wpływ na młodych widzów może mieć to, co na YouTube przedstawia ich ulubiony twórca. Na sam koniec opisano sprawę konfliktu między YouTuberem, a toruńską restauracją "Gruba Ryba". Właściciel lokalu udzielił wypowiedzi i przedstawił w programie jak to wyglądało z jego strony. Powiedział m.in., że wielce prawdopodobne jest to, że przez osobę Daniela jego restauracja prawdopodobnie wkrótce upadnie, gdyż za jego sprawą na jego restaurację spadła ogromna fala krytyki, przez którą jego przychody znacznie spadły. Reporter UWAGI przedstawił to YouTuberowi - ten wybrał opcję porozumienia się z właścicielem knajpy. Gdy reportaż dobiegł końca, prezenter UWAGI zajął się kolejnym tematem w programie, która miała miejsce w Nowym Sączu. Wcześniej zaprosił wszystkich na kanał TTV, gdzie w programie Uwaga po Uwadze kontynuacje miała historia Magicala.

Pełen reportaż obejrzycie poniżej - zaznaczamy, że kanał UWAGA na YouTube zablokował możliwość umieszczania materiału na stronach, dlatego trzeba przejść do filmu w serwisie.To właśnie tam rozpoczęła się transmisja na żywo telewizji na ulicy Urzędniczej, gdzie o wszystkim zaczęli opowiadać nieprzychylnie o osobie Daniela sąsiedzi. Wszyscy z nich skupili się na problemach między nimi, a streamerem. Mówiono m.in. o rzucanych petardach, które jak każdy dobrze wie, były odpalane przez wrogów Magicala. Po trzech kilkuminutowych rozmowach z sąsiadami, program dobiegł końca.Całość była na bieżąco oglądana na streamie przez Daniela Magicala i jego rodzinę. Twórca początkowo był w szoku, ale ostatecznie przyznał, że spodziewał się większej afery. Pod sam koniec powiedział widzom, że jedzie na miejsce, by udzielić komentarza na żywo w telewizji. Ostatecznie jednak zrezygnował, ponieważ nie wiedział czego może się spodziewać na miejscu i jakie pytania może otrzymać.

Czy ta sprawa będzie miała swoją kontynuację? Jeśli chodzi o telewizję, raczej nie, ale na pewno na streamach Daniela Magicala będzie o tym jeszcze długo głośno. YouTuber w najbliższym ma także zamiar odwiedzić restaurację "Gruba Ryba" - jesteśmy ciekawi jak wszystko się skończy.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.