Dan Bilzerian w ogniu krytyki. Nagrał ucieczkę ze strzelaniny w Las Vegas

Dan Bilzerian w ogniu krytyki. Nagrał ucieczkę ze strzelaniny w Las Vegas

Dan Bilzerian to internetowy celebryta, ale przede wszystkim milioner, który majątku dorobił się na graniu w Pokera. Gwiazda Instagrama znalazła się w ogniu krytyki po ostatnich krwawych zajściach w Las Vegas. 


Dan Bilzerian kreuje swój wizerunek w dość bezpośredni sposób. Na jego profilach społecznościowych dostrzec możemy dwa typy zdjęć: w towarzystwie modelek, które często półnagie pozują z nim do zdjęć, bądź w otoczeniu broni, a właściwie mnóstwa. Bilzerian jest idolem wielu amerykańskich (i nie tylko) nastolatków, którzy chcieliby móc wieść podobny styl życia.Opierając swój wizerunek na byciu twardzielem oraz mówiąc takie rzeczy jak to - "Gdyby ktoś mi się włamał do domu, nie wiedziałbym którą bronią go zastrzelić" - opublikowanie ucieczki ze strzelaniny w Las Vegas nie było najlepszym pomysłem. Internetowy celebryta został skrytykowany przez byłego amerykańskiego wojskowego - Dakote Meyer'a, który jest pierwszym żyjącym żołnierzem odznaczonym medalem honoru od 1973 roku, a także drugim najmłodszym w historii.

Były żołnierz amerykańskiej armii napisał na swoim Instagramie:
Dlatego dzieci nie powinny wybierać sobie bohaterów na podstawie zdjęć i lajków. Dan Bilzerian zawsze się popisujesz i zgrywasz twardziela tylko przed kamerami. Przestań udawać kogoś, kim nie jesteś. Ludzie umierają, a Ty uciekasz i to nagrywasz. Obrzydliwe.
Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.