"Dahmer" dorównał sukcesom Squid Game i Stranger Things

Serial Netflixa Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera osiągnął popularność tytułów takich jak: Stranger Things i Squid gameTegoroczna produkcja była oglądana przez ponad miliard godzin.


Serialowa ekranizacja życia Jeffreya Dahmera w ciągu 60 dni osiągnęła popularność Stranger Things oraz Squid game. Na tę chwilę jest to drugie najczęściej oglądane anglojęzyczne widowisko w historii Netflixa. Dzięki temu już został zamówiony drugi oraz trzeci sezon serialu o seryjnym mordercy. Tym razem poznamy historie innych osób, które w krwawy sposób odcisnęły swoje piętno na społeczeństwie.

Warto jeszcze wspomnieć o kontrowersjach wokół serialu o Dahmerze. Wiele osób zarzuciło twórcom gloryfikowanie przestępcy oraz niepotrzebną retraumatyzację rodzin poszkodowanych. Również ojciec Jeffreya, Lionel Dahmer, negatywnie wypowiedział się w tej kwestii. Nie spodobało mu się, że jego syn stał się popkulturową ikoną - przypomnijmy, że powstała m.in. nowa moda na przebieranie się za niego na Halloween. Jednak jak serial przedstawia się w statystykach?Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera osiągnął już oglądalność na poziomie miliarda godzin. Porównując do innych hitów, czwarta odsłona Stranger Things w premierowym miesiącu zdobyła 1,35 miliarda godzin wyświetleń. Natomiast Squid Game wciąż utrzymuje się na prowadzeniu z 1,65 miliarda obejrzeń przez pierwszy miesiąc. Obecnie najpopularniejszą produkcją Netflixa jest serial Wednesday opowiadający o nastolatce z przerażającej rodziny Addamsów, która trafia do szkoły potworów. Ten tytuł również zdobył niesamowitą liczbę wyświetleń w premierowym tygodniu.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.