Czwarta trylogia Star Wars oraz specjalny serial osadzony w uniwersum oficjalnie w planach!

Czwarta trylogia Star Wars oraz specjalny serial osadzony w uniwersum oficjalnie w planach!

Fani uniwersum Gwiezdnych Wojen zdecydowanie nie mogą narzekać na brak nadchodzących produkcji. Już za rogiem czeka Ostatni Jedi, planowane są kolejne spin-offy serii, a gdyby tego jeszcze było mało właśnie dostaliśmy informację, że powstanie także czwarta trylogia głównej sagi. Mówi się także o nowym serialu na specjalnej platformie video Disney'a. Co z tego wyjdzie?


Twórcą kolejnej trylogii ma być Rian Johnson, który stoi za stworzeniem najbliższej VIII części głównej sagi. I tak naprawdę na tym konkrety się kończą. Wiemy jedynie jeszcze tylko to, że nie będzie się ona odnosić bezpośrednio do historii rodu Skywalkerów. Tu rodzi się więc pytanie - w którym momencie uniwersum historia będzie osadzona i czy podąży w nowe rejony dotychczas nie pokazane w filmach czy książkach. Prawie pewny jest także aktorski serial spod szyldu Gwiezdnych Wojen, który pojawi się na specjalnej platformie stworzonej przez Disney'a i na której w przyszłości pojawiać się będą też inne związane produkcje jak chociażby filmy Marvela.Już teraz spekuluje się czy oby tak duża liczba zaplanowanych produkcji wyjdzie marce na dobre - w końcu po tak dużej ilości fani mogą poczuć zmęczenie pewną konwencją - chociaż z drugiej strony, patrząc po popularność kolejnych filmów, czy zmęczenie Gwiezdnymi Wojnami jest w ogóle możliwe? Śmiemy wątpić.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.