"Czarodziejka z księżyca" trafi na Netflixa

Netflix ogłosił dziś, że już 3 czerwca obejrzymy na platformie najnowszą premierę filmu "Czarodziejka z księżyca". Jest to pierwsza od 25 lat produkcja z popularnej na całym świecie serii o wojowniczce w marynarskim mundurku.


"Czarodziejka z księżyca" jest jedną z najpopularniejszych produkcji anime na świecie. Dla wielu osób jest ona ulubioną bajką dzieciństwa, bowiem w latach 90. stała się popularna także w Polsce. W naszym kraju w telewizja była emitowana w latach 1995-1997 oraz 2011-2013.Na początku tego roku w Japonii miała miejsce premiera Sailor Moon Eternal, czyli filmu, który jest kontynuacją serialu anime Sailor Moon Crystal. Fabuła produkcji pokrywa się z częścią mangi Dream. Po kilku miesiącach oczekiwań fanów, produkcja będzie mieć teraz globalną premierę na Netflixie. Platforma wykupiła licencję na film, a animacja będzie dostępna w Polsce już 3 czerwca.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.