Cyberpunk 2077 wycofany z PlayStation Store

Cyberpunk 2077 wycofany z PlayStation Store

Minął już tydzień od premiery Cyberpunk 2077. Tymczasem, ze względu na zbyt dużą ilość błędów w grze, produkcja została wycofana z PlayStation Store. Decyzja zapadła w wyniku rozmów CD Projekt RED oraz SONY.


Błędy w grze pojawiają się szczególnie na konsolach. W niektórych przypadkach powoduje to, że Cyberpunk jest wręcz niegrywalny. To właśnie z tego względu CD Projekt oraz PlayStation podjęło decyzję o tymczasowym wycofaniu gry ze sklepu cyfrowego. Co istotne, pudełkowe wydanie gry na konsole będzie nadal dostępne, a obie wersje gier będą nadal otrzymywały wsparcie techniczne i aktualizacje. Mimo tego, PlayStation już teraz oferuje zwrot kosztów za zakup gry, która przez bliżej nieokreślony czas nie będzie sprzedawana na PlayStation Store. Oto pełna treść komunikatu studia:W wyniku dzisiejszej decyzji, na piątkowym otwarciu notowań akcje CD Projekt straciły ponad 19% a cena spadła do blisko 250 złotych.

Akcje CD Projekt w ujęciu ostatnich 5 dni. Źródło: Google


Jak podaje PAP Biznes, CD Projekt nie prowadzi obecnie rozmów o wycofaniu "Cyberpunk 2077" z dystrybucji cyfrowej na konsolach Xbox od Microsoftu.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.