Cyberpunk 2077: sprzedaż gry robi ogromne wrażenie

Cyberpunk 2077: sprzedaż gry robi ogromne wrażenie

Od premiery Cyberpunka 2077 minęły niemalże dwa tygodnie. Jak się okazuje, pomimo licznych problemów wizerunkowych CD Projektu - produkcja sprzedaje się wręcz oszałamiająco. Poznaliśmy szacunkowe liczby. 


Nie da się ukryć, że debiut Cyberpunka 2077 zostanie zapamiętany na dosyć długo. Deweloperzy  ukryli bowiem przed graczami fatalny stan konsolowych wydań produkcji, co drastycznie wpłynęło na wizerunek studia. Mimo to tytuł sprzedaje się wybornie.

Wiemy to z kilku źródeł. Przede wszystkim Cyberpunk 2077 po raz drugi znalazł się na liście tygodniowych bestsellerów Steama jeśli chodzi o przychód.

Źródło: Blues News


Jak można z kolei wyczytać ze strony Steam Spy (za GRY-OnLine.pl), produkcję na platformie od Valve posiada ponad... 15 milionów osób.

Źródło: SteamSpy (via GRY-OnLine.pl)


Oczywiście nie są to wszystkie sprzedane kopie tytułu. Nie zapominajmy, że Cyberpunk 2077 jest dostępny również na Epic Games Store i GOG. Do tego dochodzą konsolowe wydania gry.

Oficjalne podsumowanie od deweloperów ma pojawić się jeszcze przed świętami, więc dopiero wtedy poznamy finalną liczbę sprzedanych kopii. Śmiało możemy jednak założyć, iż mówimy o liczbie przekraczającej nawet 20 miliony.

Oczywiście sprzedaż to jedno a utracony wizerunek to drugie. Przed CD Projektem jeszcze długa droga, by chociaż trochę odbudować zaufanie wśród fanów.

 

Graliście w Cyberpunka 2077? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.