Cyberpunk 2077: gra będzie prostsza w streamowaniu dzięki specjalnej opcji

Cyberpunk 2077: gra będzie prostsza w streamowaniu dzięki specjalnej opcji

Na oficjalnej stronie Cyberpunka ogłoszono, że streamerzy nie będą musieli się martwić o prawa autorskie. Przygotowano specjalny tryb twórców treści, który umożliwia wyłączenie muzyki chronionej takim prawem.


Twórcy gry przyznali, że otrzymali wiele wiadomości z obawami odnośnie do praw autorskich w kontekście streamowania Cyberpunka oraz jego soundtracku. Chociaż większość ścieżki dźwiękowej została stworzona pod grę przez zatrudnionych kompozytorów, to jednak części z tych utworów nie można udostępniać w nagraniach ani używać w materiałach.

W grze Cyberpunk 2077 znajduje się ponad 150 utworów z szerokiej gamy gatunków. Jak więc twórcy rozwiązali ten problem? Dodali opcję "Wyłącz muzykę chronioną prawem autorskim". Znajduje się ona w ustawieniach gry i wyklucza wszystkie piosenki, których streamowanie może być nielegalne.
Jak zawsze, gorąco zachęcamy wszystkich do nagrywania jak gracie w nasze gry i cieszymy się ilekroć widzimy wasze streamy. Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy wszystkie wasze streamy, materiały z rozgrywki, let's playe, poradniki, a może nawet speedruny po premierze Cyberpunka!

Źródło: Facebook (Cyberpunk 2077)


Jednak pamiętajcie, jeśli pomimo włączenia tej opcji zauważycie jakieś problemy to od razu poinformujcie o tym producenta - [email protected]

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.