Cyber Marian i nowa produkcja dająca wiele do myślenia

Cyber Marian i nowa produkcja dająca wiele do myślenia

Cyber Marian już nieraz zadziwiał nas swoimi superprodukcjami. Nie inaczej jest dziś, gdy na kanale tego twórcy pojawił się materiał pt. "Jeden przejazd za daleko". Jest on wyjątkowy na tle poprzednich filmów. Nie został bowiem stworzony tylko i wyłącznie dla rozrywki, a daje nam wiele do myślenia.


Najnowszy materiał zrealizowany został w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!" prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Oglądamy w nim Cyber Mariana pędzącego starym Suzuki Swift. Jest piach, dym i wyścig z lokomotywą. Te sceny zostają nagle przerwane przez nieszczęśliwy wypadek. Marian wjechał na tory i zderzył się z lokomotywą. Skutki są tragiczne - pasażer ginie.To wszystko na całe szczęście było kaskaderskim popisem stworzonym specjalnie na potrzeby filmu. W rzeczywistości, niestety takie sytuacje mogą zdarzyć się każdemu. W opisie materiału Cyber Mariana znajduje się opis, który doskonale przedstawia to, jak duży problem stanowią wypadki kolejowo-drogowe w dzisiejszych czasach.
Fakty są takie: Aż 98% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych to skutek łamania przepisów, ignorowania znaków drogowych i sygnalizacji przejazdowej, a nawet omijania rogatek. W Polsce jest 12 160 przejazdów kolejowo-drogowych. I choć od 2005 roku liczba wypadków i kolizji na nich zmniejszyła się o jedną trzecią, to nadal na styku drogi żelaznej i asfaltowej dochodzi do wypadków!

Film Mariana to nie tyle doskonale wykonana produkcja pod względem jakości obrazu, ale także materiał, który powinien zostać pokazany jak największej ilości osób, ze względu na swoją wartość merytoryczną. Wszystko po to, aby przestrzec je przed ewentualnymi skutkami brawury czy nieuwagi na drodze. Na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl znajdziecie przerażający i niestety prawdziwy (według statystyk) licznik, który odlicza kolejny wypadek z udziałem pociągu i samochodu w Polsce.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.