Pierwsze mecze CS:GO z Polskiej Ligii E-sportowej ruszą już niedługo!

Pierwsze mecze CS:GO z Polskiej Ligii E-sportowej ruszą już niedługo!

Polska Liga E-sportowa powołana przez Fantasy Expo Challenge w grach Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends, o której możecie przeczytać tutaj, zakończyła już kwalifikacje do pierwszego sezonu. poznaliśmy dzięki temu pełną listę 8 drużyn, które zawalczą już we właściwych rozgrywkach.


Liga będzie rozgrywana online od początku do końca, a wszystkie drużyny spotykać się będą na dwóch mapach dziennie, przez 28 dni. Po ich zakończeniu poznamy cztery najlepsze teamy wchodzące do fazy play-off, która zaplanowana jest na czerwiec.Oto lista drużyn, które będą grały w lidze:
Zaproszeni przez organizatora:
- Kinguin
- PRIDE
- Pompa Team
- VenatoreS
- Samsung4Gamers by Inetkox

 

Zakwalifikowani po poprzednich rozgrywkach kwalifikacyjnych:
- Pompa Team.black
- PACT
- Grubasy

Pula nagród zostanie rozdysponowana częściowo w zależności od wyniku meczu, ponieważ zespoły za kompletną wygraną otrzymają około 1200 złotych. Jeśli dojdzie do remisu, drużyny otrzymują 600 złotych. Reszta pieniędzy trafi do czterech najlepszych drużyn na play-offach.

Pierwszy dzień gry odbędzie się dokładnie 7 maja o godzinie 21:00 i wszystko potrwa do 26 czerwca, zanim dojdzie do fazy play-off, która będzie rozgrywana na początku lipca. Mecze będą natomiast transmitowane na żywo na kanale ESPORTNOW na Twithu.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl