CS:GO po raz pierwszy przebił barierę miliona graczy w jednym momencie!

CS:GO po raz pierwszy przebił barierę miliona graczy w jednym momencie!

Od kilku tygodni CS:GO regularnie bije kolejne rekordy popularności. Dziś w końcu została przekroczona długo wyczekiwana granica miliona graczy, którzy w jednym momencie przebywają w grze!

Rekord został ustanowiony właśnie dziś w godzinach popołudniowych, kiedy to w Counter-Strike: Global Offensive grało dokładnie 1 001 756 graczy. Jest to wynik, który świadczy o dobrym kroku producentów gry, jakim było przejście na model free2play.

Wielce prawdopodobne, że do dzisiejszego wyniku przyczyniły się ostatnie decyzje podjęte przez rządzących wielu krajów (w tym Polski), które poniekąd zmuszają do pozostania w domach. W ostatnich dniach widać dzięki temu zwiększoną popularność wśród topowych tytułów, po które chętniej sięgają gracze.

Oczywiście do rekordu Steama brakuje naprawdę wiele. Ten należy obecnie do Playerunknown’s Battlegrounds, w którego w jednym momencie grało 3 236 027 graczy. Mimo wszystko, twórcy gry mają spore powody do zadowolenia.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.