CS:GO będzie działać lepiej na starszym sprzęcie

CS:GO będzie działać lepiej na starszym sprzęcie

Counter Strike: Global Offensive otrzymał aktualizację wprowadzającą funkcję mającą docelowo zwiększyć wydajność gry na słabszych komputerach. Patch wzbogacił produkcję także o naklejki z uniwersum Warhammera 40 000.


Mimo że Counter Strike: Global Offensive nie jest tytułem bardzo wymagającym, to jednak nie działał on do tej pory idealnie na wszystkich sprzętach. Mowa tu głównie o jednostkach wyposażonych w zintegrowaną kartę graficzną.

Valve postanowiło coś na to zaradzić. Owocem prac jest eksperymentalna funkcja  nazwana "Texture Streaming", która zmienia sposób wczytywania tekstur. Po jej aktywacji, elementy graficzne ładować będą się dopiero wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Zabieg ten ma odciążyć nieco kartę graficzną i zwiększyć wydajność gry.

Z nowości ucieszą się zapewne te osoby, którzy do tej pory nie byli zadowoleni z komfortu rozgrywki na starszych komputerach. Co jednak jeszcze wprowadziła ostatnia aktualizacja? 

Kapsuła z naklejkami nawiązującymi do Warhammera 40 000 l Źródło: Counter-Strike


Przede wszystkim kilka naklejek nawiązujących do kultowego uniwersum Warhammera 40 000. Znajdziemy na nich wizerunki głównych bohaterów i lokacji. Poza tym patch naprawia kilka błędów oraz usprawnia nieco interfejs użytkownika.

 

Co sądzicie o najnowszej aktualizacji do CS:GO? Dajcie znać w komentarzach!


 

Źródło: Counter-Strike 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.