CS:GO od teraz poinformuje gracza o szczegółach zdobytego kill'a

CS:GO od teraz poinformuje gracza o szczegółach zdobytego kill'a

Counter Strike: Global Offensive to niekwestionowany lider w kategorii esportu z gatunku FPS. Pomimo ogromnej popularności, interfejs gry był do tej pory dość oszczędny w informacjach dotyczących zdobytych przez nas fragów.  Najnowsza aktualizacja, która właśnie trafiła do strzelanki od Valve, wprowadziła w tym aspekcie dość istotną zmianę.


Znajdujący się w prawym górnym rogu, interfejs, informujący gracza o zabójstwach oraz zgonach członków swojej drużyny, do tej pory udzielał dość skromnych informacji. Wyskakujące "powiadomienie" zawierało jedynie nazwy graczy, typ użytej broni oraz czy zabójstwo było dokonane strzałem w głowę, jednak teraz, zostanie ono wzbogacone o kilka ciekawych szczegółów. Do produkcji, dodanych zostało kilka piktogramów, które informować będą między innymi o tym, czy śmiercionośne obrażenia zostały zadane na ślepo lub czy gracz, podczas zabójstwa dokonanego karabinem snajperskim, korzystał z celownika.

Valve przykłada coraz większych starań do usprawnienia rozgrywki w swoim tytule, co jest dosyć widoczne w ciągu ostatnich kilku tygodni. Poza wspomnianą w tym artykule aktualizacją, dwa tygodnie temu do gry trafiły również inne wyczekiwane funkcje, w tym możliwość podejrzenia i zaimportowania celownika, używanego przez naszego oprawcę lub tryb rozgrzewki w trybie 1v1. Częstotliwość zmian może nie być tak zupełnie przypadkowa, gdyż jak wskazują niektórzy gracze, może być to spowodowane wzrastającą konkurencją ze strony Riot Games i ich najnowszego Valoranta.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.