Kultowa produkcja doczeka się kontynuacji!

Kultowa produkcja doczeka się kontynuacji!

Fani gier strategicznych z pewnością będą zachwyceni tą informacją. Szykuje się bowiem wielki powrót marki Commandos. Wszystko to za sprawą przejęcia praw do serii przez Kalypso Media.


Dwadzieścia lat temu na rynek wyszła produkcja Commandos: Za linią wroga, w której gracze byli odpowiedzialni za grupę żołnierzy, którą musieli sprytnie operować, aby wykonać zleconą misję. Produkt ten rozpoczynał, noszący dzisiaj miano kultowego, cykl strategii czasu rzeczywistego. Trzy lata później ukazała się kontynuacja tejże gry (Commandos 2: Ludzie odwagi), a w 2003 następna odsłona - Commandos 3: Kierunek Berlin. Rozwijanie tej marki zakończyło się w 2006, kiedy to Commandos: Strike Force spotkał się z falą ogromnej krytyki od zagorzałych fanów serii.

Według oficjalnych informacji, Kalypso Media planuje wypuścić na rynek kilka gier z serii Commandos


Firma Kalypso Media wydała specjalny komunikat, w którym informuje wszystkich, że za jakiś czas światło dzienne ujrzy zarówno kontynuacja kultowej produkcji, jak i odświeżona wersja klasycznej odsłony. Nie można jeszcze mówić o żadnej konkretnej dacie premiery, gdyż na razie prace są na etapie wstępnych rozmów z potencjalnymi deweloperami, którzy byliby skłonni zająć się tymi projektami.

Tak czy inaczej - jest to świetna nowina dla tych osób, które kochają markę Commandos i zagrywali się w nią te kilkanaście lat temu. Czekamy na więcej informacji!

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.