Znany polski start-up wchodzi w esport!

Znany polski start-up wchodzi w esport!

Rynek e-sportu w Polsce i na świecie rozwija się w zadziwiającym tempie. Coraz częściej słyszymy o nowych firmach i innych organizacjach, które zaczynają inwestować właśnie w gry komputerowe. Do grona polskich drużyn dołączył ostatnio kolejny zespół założony przez znany startup. E-sport staje się poważnym biznesem, a ludzie chcą rozwijać ten dział rynku i inwestować w niego ogromne sumy pieniędzy. 
Kilka dni temu Robert Gryn, właściciel firmy Codewise, a zarazem jedna z najmłodszych osób znajdujących się na liście 100 najbogatszych Polaków, ogłosił utworzenie nowej e-sportowej drużyny CS:GO, która właśnie zaczyna działać pod nazwą jego przedsiębiorstwa z dopiskiem "Unicorns", (tłumacząc z ang. - "jednorożce").


Codewise Unicorns to nowo powstała ekipa, która będzie starać się rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce. Na ten moment startup stworzył reprezentacje w grze CS:GO, ale już planowany jest podbój także innych e-sportowych scen.

Na potrzeby nowej organizacji zostały stworzone koszulki, które prezentują się w ten sposób:


Czy Codewise Unicorns będzie miało szansę zmierzyć się z najlepszymi zespołami w Polsce? O tym będziemy mogli przekonać się już za jakiś czas. Czekamy na kolejne informacje o drużynie, jak i o kolejnych dywizjach, które reprezentować będą barwy ekipy w innych grach.

 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.