"Call of Duty: Warzone": darmowy battle royale startuje już jutro

W sieci pojawiła się zapowiedź gry Call of Duty: Warzone, która początkowo miała być wyłącznie trybem battle royale do CoD: Modern Warfare. Premiera darmowej produkcji odbędzie się jutro (10.03).


O Call of Duty: Warzone na łamach APYnews już pisaliśmy. Wtedy jednak informowaliśmy Was o potencjalnym trybie battle royale do CoD: Modern Warfare. Deweloperzy jednak zmienili strategię, co poskutkowało debiutem częściowo nowej gry, która od jutra (10.03) będzie dostępna dla wszystkich zupełnie za darmo.

Gracze otrzymają możliwość przemierzania specjalnie przygotowanej mapy w trzyosobowych grupach. Wszystko to na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Twórcy obiecują opcję cross-play, czyli zabawy na dowolnej platformie w jednym czasie.Warzone składać się będzie z dwóch trybów - tradycyjnego oraz Grabieży. W pierwszym bój stoczy 150 użytkowników, których zadaniem będzie zabicie przeciwników oraz uciekanie przed trującym gazem. Drugi rodzaj rozgrywki z kolei polega na zbieraniu jak największej ilości pieniędzy z łupów rozrzuconych po mapie oraz ogólnie kradzieży i wypełnianiu zleconych zadań.

Ciekawym rozwiązaniem jest mechanika nazwana Dubbed Gulag. Polega ona na tym, że gracz będzie mógł się odrodzić, jeśli wygra specjalną bitwę 1 na 1. Użytkownicy stający się częścią publiczności tzw. Gułagów otrzymają opcję rzucania kamieniami w przeciwnika. Jestem niezwykle ciekawy, jak to będzie się prezentować w praktyce.

Jeśli chcecie pograć w Call of Duty: Warzone, to przygotujcie się na mus pobierania sporej liczby danych. Osoby nieposiadające gry CoD: Modern Warfare będą musieli "zassać" od 83 do 101 GB (w zależności od platformy). Jeśli w swojej bibliotece macie najnowszą odsłonę Call of Duty, to jutro udostępniona zostanie aktualizacja o wadze od 18 do 22 GB.

 

Co sądzicie o nowej grze Call of Duty: Warzone? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: The Verge 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.