Co planuje Blizzard?

Co planuje Blizzard?

Co planuje Blizzard? Zastanówmy się nad tym. Nie tak dawno temu miała miejsce premiera nowego dodatku do World of Warcraft. Legion, bo taką nazwę otrzymał ten dodatek, mógł być ostatnim, kończącym wiele wątków fabularnych rozszerzeniem flagowego produktu Zamieci.


Wielu fanów spekulowało nad tym jak będzie wyglądał Legion i czy to właśnie on zakończy wieloletni żywot WoW'a. Tak mogłoby się stać z tego powodu, że tytułowy legion demonów od dawna, był przedstawiany jako największy przeciwnik Azeroth. Jednak wiele rzeczy wskazuje na to, że Blizzard planuje kolejny dodatek, albo nawet kilka...


Posłużę się oczywiście materiałem Nexosa, który bardzo ładnie przedstawia argumenty wskazujące, że to jeszcze nie koniec. Deweloperzy Blizzarda w ostatnich Q&A sami powiedzieli, że Legion to dopiero początek i to co teraz wydaje się nam jako coś wielkiego jest tylko rozwinięciem tego co ma nadejść w przyszłości. Wspomnieli też, że mają pomysły na nowe dodatki. Bardzo prawdopodobne, że Zamieć właśnie pracuje nad czymś nowym co nas zaskoczy.


Same elementy gry również wskazują na to, że będzie potrzebny ciąg dalszy aktualnych wydarzeń. I tak np. mamy Kampanie od Khadgara, która prowadzi nas do Proroka Velena byśmy mogli się dowiedzieć, że mówi on swoim towarzyszom, że wracają do domu. To może sugerować, że następny dodatek będzie przedstawiał nadal walkę z Płonącym Legionem, ale tym razem na rodzinnej planecie draenei.


Po dokładnie przemyślenia Nexosa zapraszam do jego filmu, bo naprawdę warto.
Istnieje jeszcze jedna teoria, w której mówi się że kolejny dodatek będzie skupiony na starych bogach żyjących niegdyś na Azeroth. O tym jednak Nexos opowie nam w kolejnym materiale, o którym albo pojawi się nowy artykuł, albo ten zostanie zaktualizowany. To już zależy od was.


Widzowie również dołączyli się do spekulacji i mają własne ciekawe pomysły.
Myślę że kolejny dodatek raczej będzie związany z Nzothem i Azsharą. Są spekulacje, że to on stał za jej transformacją, a także za powstaniem Nazjataru i możliwe, że to będzie nowy kontynent, który będzie super rozszerzoną wersją Vashjir. Jej wątek, a także wątek Nzotha, a możliwe że i reszty old godów zostanie w końcu wyjaśniony i wtedy praktycznie całe Azeroth zostanie wyeksploatowane i będzie można potem już sobie latać na inne planety. Bo jednak zanim się będzie chciało robić porządek w kosmosie, to najpierw trzeba go zrobić na własnej planecie-matce-tytance.


I tak a propos dalekiej przyszłości, to nie zdziwię się jak się okaże, że skoro Illidan uratowany przez Naaru będzie prowadził armię światła do walki ze złem, to jednym z jego przeciwników będzie...Arthas, który trafił do Voidu i który będzie ich heroldem. W końcu gdy umierał to mówił, że widzi ciemność ;)
Moim zdaniem pod koniec legionu będziemy musieli zamknąć na dobre grobowiec sargerasa przez co wszystkie artefakty zostaną zniszczone lub przynajmniej znacznie stracą na mocy. Ciekawym rozwiązaniem byłby motyw gdyby w takim raidzie wymagana była każda klasa, zeby każdy artefakt (przynajmniej w jednej wersji) był użyty jako klucz do zamknięcia. Idąc dalej zamknięcie grobowca wywoła tak potężną energie, że uwolni starego boga N'Zoth'a i następny dodatek może być o nim, a równolegle gdzieś w tle będzie wyprawa Na argus, i kolejny dodatek to ostateczne zniszczenie legionu.
Polecam zanalizować szepty Il'gnyotha z raidu Emerald Nightmare. Kolejny dodatek an 90% będzie związany z Old Godami.
[Spoiler] W skrócie Magni został oszukany i 5 Filarów Stworzenia które zbieramy mają nie tyle zamknąć portal Płonącego Legionu, co otworzyć więzienie Old Godów. Według szeptów Khadgar będzie tym, którzy przekaże Old Godom klucz - Khadgar jest odpowiedzialny za Filary z Dalaranie :)A co wy o tym myślicie? Co takiego planuje Blizzard? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami.


Jakub Romanowski


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl