Ciemny motyw na YouTube dostępny także na urządzeniach mobilnych?

Ciemny motyw na YouTube dostępny także na urządzeniach mobilnych?

Ciemny wygląd YouTube, który działa już od dawna na komputerach stacjonarnych, przypadł do gustu milionom użytkowników. Opcja ta jest jednak wciąż niedostępna na urządzeniach mobilnych, przez co podczas nocnego oglądania YouTube'a nasze oczy szybciej się męczą. Na szczęście już wkrótce nasze oczy znajdą ukojenie. 


Najnowsza aktualizacja YouTube, czyli wersja 12.45, stosunkowo nie zmieniła zbyt wiele. Poza nowym przyciskiem zarządzania powiadomieniami i możliwością usunięcia filmu z listy poprzez przesunięcie palcem nie zostało wprowadzone nic nowego. Jednakże kod źródłowy strony skrywa jeszcze jedną tajemnicę. Redakcja Android Police postanowiła dokładnie mu się przejrzeć, odkrywając coś ciekawego. Według doniesień Google jest w trakcie tworzenia nowego trybu oglądania, zwanego "Dark Watch".Jak możemy się domyślać, chodzi tu oczywiście o tryb nocny. Działać on będzie na tej samej zasadzie, co na komputerach stacjonarnych i laptopach. Tło zmieni swoją barwę na ciemnoszarą, za to napisy staną się białe. Inne ikony również będą ciemniejsze i bardziej czytelne. Funkcja ta ma pomóc w szczególności użytkownikom, którzy lubią spędzać w nocy dużo czasu, oglądając najnowsze produkcje na YouTube.Jak widać powyżej, funkcja ta nie jest jeszcze doprecyzowana i wymaga wielu udoskonaleń. Tytuł filmu, nazwa użytkownika i inne napisy są zbyt ciemne, przez co zlewają się z tłem i są niemalże niewidoczne. Dodatkowo proponowane filmy nie doczekały się jeszcze ciemniejszego tła i zmiany kolorów napisów. Możemy tylko przypuszczać, że twórców czeka jeszcze sporo pracy.

Niestety nic nie wiadomo na temat premiery nowej funkcji, co prawdopodobnie nie nastąpi zbyt szybko. W Internecie można już jednak znaleźć specjalne strony i wtyczki, umożliwiające zmianę koloru YouTube na urządzeniach mobilnych na ciemniejszą. Warto jednak mieć na uwadze konsekwencje ściągania plików spoza Sklepu Play. Pozostaje nam więc tylko czekać i dbać o nasze oczy!

Źródło: Android Police 

 

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.