"Ciekawość" - kolejny, wielki projekt Krzysztofa Gonciarza

Każda podroż Krzysztofa Gonciarza to narodziny nowych, świetnych projektów filmowych poruszających zazwyczaj kwestie dotyczące każdego człowieka bez wyjątku. Nie inaczej było z wyprawą do Chin, kiedy to we współpracy z poznańską uczelnią nagrał film traktujący o zwykłej, ludzkiej ciekawości.


Dosłownie kilka dni temu zakończył się wyjazd Krzysztofa Gonciarza do Chin, gdzie wraz z Weroniką Truszczyńską zwiedził Szanghaj. Całą wycieczkę śledzić mogliśmy oczywiście dzięki publikowanym codziennie filmom w serwisie YouTube. Mogliśmy na nich zobaczyć głównie jak kulturowo różni się tamta część świata od naszej, europejskiej chociażby w aspekcie gastronomicznym czy architektonicznym.

Podróż do Chin była także świetną okazją do zrealizowania pewnego większego projektu wraz z poznańską niepubliczną uczelnią wyższą - Collegium Da Vinci. Najnowszy film nosi nazwę "Ciekawość" i to właśnie jest jego główny temat. Materiał stawia głównie na tytułowe pojęcie i przedstawia je jako sposób na prawdziwe odkrycie siebie i stanowi motywację dla wszystkich, którzy nie znaleźli jeszcze swojego życiowego celu. Uświadamia również, że tak naprawdę o świecie, w którym żyjemy wiemy praktycznie niewiele i to jest powodem dlaczego ciekawość i podróż są takie ważne. Klip jest także promocją uczelni Collegium Da Vinci zachęcającej do podążania za własną ciekawością.Powyższy projekt został w całości zrealizowany w Szanghaju przy pomocy Weroniki Truszczyńskiej oraz Kasi Mecinski. Niedługo także będziemy świadkami wyprawy Krzysztofa Gonciarza do Grenlandii, gdzie twórca również planuje nakręcić ciekawe materiały.

 

Co sądzicie o najnowszym filmie Krzysztofa Gonciarza? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.