YouTuberzy warci polecenia - ciekawehistorie

YouTuberzy warci polecenia - ciekawehistorie

Już od ponad pięciu miesięcy co tydzień przedstawiamy Wam YouTubera, który naszym zdaniem wyróżnia się na tle innych i jest wart polecenia. W poprzednim artykule prezentowaliśmy kanał "Sztywny Patyk", który jest doskonałym miejscem dla fanów kina oraz wszystkich, którzy chcą usłyszeć rzetelną recenzję profesjonalnych produkcji z dużą dawką humoru. W tym wpisie chcemy przedstawić wam kanał "ciekawehistorie", który zajmuje się historią i opowiada o najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na naszą ludzkość.


Kanał powstał prawie rok temu, 9 stycznia 2018 roku. Przez ten krótki okres udało mu się zgromadzić widownię liczącą ponad 106 tysięcy subskrybentów, którzy regularnie śledzą jego kanał. W ciągu 12 miesięcy na kanale "ciekawehistorie" pojawiło się 40 materiałów, które zostały obejrzane 9,3 miliona razy. Pokazuje to, że odpowiednie podejście do tematu może sprawić, że nawet tematyka, jaką jest historia, będzie przyciągać ogromne ilości fanów. Ten przedmiot w szkole nie cieszy się zbyt dużą popularnością, jednak twórca pokazuje, że nie chodzi tutaj o materiał, który jest przekazywany, lecz metodę i odpowiednie podejście. Wielu widzów w komentarzach przyznaje, że chciałoby mieć takiego nauczyciela, gdyż z filmów YouTubera zapamiętali więcej, niż z lekcji historii w szkole. Materiały na kanale "ciekawehistorie" mają również bardzo pozytywne oceny. Liczba łapek w górę sięga zwykle kilku tysięcy, a łapek w dół nie przekracza nawet stu. Jak na wideo naukowe, wyniki filmów tego YouTubera są bardzo dobre. Sukcesem twórcy jest przedstawianie tylko najważniejszych faktów, z pominięciem niepotrzebnych wątków, o których tak wiele słyszy się w szkołach. Dodatkowo filmy przeplatane są nawiązującymi do tematu fotografiami, czy nagraniami.


Twórca posiada konto na Patronite, które jest jego jedynym źródłem finansowania pracy na YouTube. Jak przyznaje jednak, uzbierane tam pieniądze chce przeznaczyć na rozwój kanału, w tym kupowanie praw autorskich do niektórych materiałów i tworzenie własnych filmów dokumentalnych. Na kanale "ciekawehistorie" nie zobaczymy żadnego promowania produktów, z wyjątkiem "ciekawych książek, które mogą być dla widzów interesującymi pozycjami". Nie wyświetlą się nam również żadne reklamy przed materiałem, gdyż jak zaznacza twórca, jest to kanał edukacyjny, a on sam czułby się źle, nie mając kontroli, jakie treści są promowane przy jego produkcjach. Mimo tego wykonuje on ogromną pracę, od zbierania informacji i sprawdzania ich rzetelności, przez nagrywanie, aż po montaż. Jest doskonałym przykładem, że można prowadzić sporych rozmiarów kanał w pojedynkę, bez grupy specjalistów nadzorujących jego działania. Dlatego szczególnie zachęcamy do odwiedzenia jego profilu na Patronite i rozważenia wsparcia. Warto również wspomnieć, że twórca kanału, Tomasz, jest bratem YouTubera Bartka z kanału "Bez Planu", o którym również pisaliśmy w ramach serii "YouTuberzy warci polecenia". Artykuł wraz z krótkim wywiadem możecie przeczytać tutaj


Kanał "ciekawehistorie" to nie tylko dawka wiedzy historycznej, lecz również bardzo kreatywny sposób na spędzenie czasu wolnego. Odpoczywając i oglądając film, możemy jednocześnie dowiedzieć się wielu ciekawych faktów, które mogą nam się przydać np. w szkole, czy w rozmowie ze znajomymi. Działania YouTubera można śledzić również na Facebooku, gdzie na fanpage'u pojawiają się nie tylko informacje o najnowszych filmach, lecz również wiele dodatkowych materiałów, takich jak historyczne zdjęcia z ciekawym opisem. Jeżeli zatem interesujecie się historią, chcecie poznać nieco więcej faktów z przeszłości naszego kraju i świata lub po prostu zainteresował was kanał "ciekawhistorie", koniecznie kliknijcie przycisk "subskrybuj". Możecie to zrobić, klikając tutaj.

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.