Google Chrome już niedługo z wyczekiwaną funkcją!

Google Chrome już niedługo z wyczekiwaną funkcją!

Na wprowadzenie tytułowej zmiany użytkownicy przeglądarki od firmy Google trochę się naczekali. Na szczęście wyczekiwany przez nich moment nastąpi już bardzo niedługo - w nieuchronnie zbliżającej się wersji Google Chrome zagości bowiem ważna i potrzebna innowacja.


Chodzi oczywiście o możliwość wyciszenia całej danej witryny na tak długo, jak życzy sobie tego użytkownik - do tej pory można było wyłączyć dźwięk tylko na aktualnie otwartej karcie. O tej funkcji informowaliśmy już we wrześniu - artykuł na jej temat znajdziecie w tym miejscu. Zostanie ona wprowadzona w nadchodzącej wersji Google Chrome oznaczonej numerkiem 64. To jednak nie jedyna nowość, która czeka osoby korzystające z tytułowej przeglądarki.

Google Chrome w wersji 64 to także wprowadzenie obsługi HDR


Google ulepszyło także blokowanie wyskakujących okien, które są utrapieniem wszystkich użytkowników i czasami notorycznie utrudniają korzystanie z programu. Od momentu wejścia w życie aktualizacji o numerze 64, firma będzie coraz bardziej ograniczać irytujące przekierowywania do innych portali - na początek użytkownik będzie dostawał powiadomienie o dokładnym docelowym adresie, do którego ma zostać przeniesiony i od niego zależeć będzie co z tym fantem uczyni.

Wyciszanie witryn to na pewno jedna z najbardziej wyczekiwanych nowości i pozostaje tylko oczekiwać na premierę nowej wersji przeglądarki - ta z kolei już niedługo.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.