Chrome zablokuje reklamy jeszcze dokładniej!

Chrome zablokuje reklamy jeszcze dokładniej!

Do użytkowników systemów Android, Windows oraz macOS zawitała właśnie najnowsza aktualizacja przeglądarki Chrome. Jedną z najważniejszych zmian w Chrome 65 jest jeszcze bardziej rozbudowany panel blokowania reklam. Co jeszcze pojawiło się wraz z kolejną wersją? 


Najnowsza aktualizacja w dużej mierze skupi się głównie na blokowaniu reklam, które nie spełniają norm Better Ads Standard. Przykłady takich ogłoszeń możecie znaleźć w naszym poprzednim artykule na ten temat.Nowy, znacznie bardziej agresywny moduł do blokowania reklam, po aktualizacji pozostanie domyślnie wyłączony. Po aktywowaniu funkcja będzie blokowała nachalne, drażniące i szkodliwe reklamy, które są określane jako "złośliwe".

Nie jest to jednak jedyna poprawka. Chrome od teraz nie akceptuje nieaktualnych i niezgodnych ze standardami certyfikatów. Dodano także obsługę standardu TLS 1.3 do szyfrowanej transmisji danych z aplikacjami internetowymi i możliwość blokowania zrzutów ekranowych w trybie incognito na urządzeniach z systemem Android. Aktualizacja Chrome 65 naprawiła także usterki związane z zabezpieczeniami. Zmianie uległo również menu do zarządzania rozszerzeniami, które zyskało nowy wygląd, a wraz z nową wersją pojawiły się nowe funkcje dla programistów.

 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.