Chiny zablokowały Twitcha!

Chiny zablokowały Twitcha!

Wszyscy dobrze wiemy, że Chiny są krajem znanym z powszechnego cenzurowania treści internetowych oraz z bardzo surowych przepisów dotyczących gier komputerowych. Kilka dni temu zablokowana została możliwość używania platformy Twitch, a aplikacja mobilna najzwyczajniej zniknęła z listy aplikacji dostępnych do pobrania na telefon. 


Co mogło stać się przyczyną właśnie takiej decyzji? Chiński rząd po prostu nie zgodził się z polityką i wydźwiękiem prezentowanym na portalu Twitch i postanowił zakazać jego użytkowania.Wszystko zaczęło się w zeszłym tygodniu, gdy pojawił się pierwszy problem. Na początku działać przestała oficjalna strona serwisu, a kilka dni później z oficjalnych sklepów mobilnych zniknęła także aplikacja Twitcha.

Na ten moment znamy stanowisko Twitcha. Przedstawiciele platformy potwierdzili, że nie działa ona aktualnie na terenie Chin. Popularny serwis streamingowy nie jest jednak jedyną zbanowaną stroną na chińskim rynku. W podobny sposób potraktowane zostały platformy takie jak Facebook czy Twitter.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.