Chiny: nieletni będą mogli grać tylko do 3 godzin tygodniowo

Chiny: nieletni będą mogli grać tylko do 3 godzin tygodniowo

Chiny wprowadzają drastyczne limity dla nieletnich jeśli chodzi o granie w gry komputerowe. Agencja prasowa Xinhua podała, że dzieci będą mogły grać tylko do 3 godzin tygodniowo.  


Nieletni na granie będą mogli poświecić jedynie godzinę dziennie - od godziny 20:00 do 21:00 - tylko w piątki, weekendy i święta. Limit ma zostać nałożony bezpośrednio przez firmy oferujące konkretne produkcje. Ominięcie zakazu przez użytkowników wydaje się wręcz niemożliwe ze względu na weryfikację danych osobowych gracza na podstawie imienia i nazwiska, a w niektórych przypadkach także danych biometrycznych.

 W tym momencie nieletni w Chinach na gry online mogą poświęcić do 3 godzin dziennie w wolne dni oraz 1,5 godziny w inne dni. Nadchodzące zmiany wydają się zatem dość drastyczne względem poprzednich. Chińska Narodowa Administracja Prasy i Publikacji zapowiada tym samym większą ilość inspekcji firm oferujących gry online, aby sprawdzić, czy limity są faktycznie respektowane. Do tego mówi się o kolejnych kontrolach mających na celu przeciwdziałanie uzależnieniom związanym z grami komputerowymi wśród młodzieży.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.