Chiny nakładają kolejne ograniczenia na gry i streamy

Chiny nakładają kolejne ograniczenia na gry i streamy

Jak informuje portal The Gamer, Chińska Administracja Cyberprzestrzeni postanowiła nałożyć nowe ograniczenia dotyczące m.in. grania w gry oraz streamowania w Państwie Środka. Nowe prawo dotknie przede wszystkim nieletnich.


Limity na oglądanie transmisji na żywo oraz limity dotyczące korzystania z mediów społecznościowych - to nowe ograniczenia dla nieletnich w Chinach. Jak podają liczne źródła powołując się na dokument chińskiego urzędu, władze wezwały właśnie dostawców internetu do stworzenia tzw. trybu młodzieżowego zawierającego limity czasowe na korzystanie z sieci, jej wybranych usług oraz kwoty, jakie można wydać na zakupy online.W dokumencie znalazła się także informacja o tym, że liczba niepełnoletnich użytkowników w tym kraju wynosi 183 miliony. To właśnie z tego powodu, Chiny postanowiły zająć się nowymi regulacjami. Według Chin, mają one za zadanie "chronić dane osobowe nieletnich", "zapobiegać uzależnieniu od internetu" czy też "tworzyć normy dotyczące informacji".

Według najnowszych informacji, pierwsze firmy wdrożyły już tryb młodzieżowy w swoich usługach, jednak wszystkie inne będą zmuszone do jego stosowania w najbliższej przyszłości. Co ważne, wszelkie firmy produkujące i sprzedające urządzenia na rynku chińskim, będą musiały podporządkować się temu prawu.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.