Cheaterzy z Call of Duty opanowali TikToka

Cheaterzy z Call of Duty opanowali TikToka

Od jakiegoś czasu na TikToku powstaje dziwny trend. Jak wiadomo, gry sieciowe od zawsze zmagały się z cheaterami próbującymi uprzykrzyć rozgrywkę zwykłym graczom i „ulepszyć” swoje statystyki. Nigdy jednak nie mieli do dyspozycji platformy, w której tak łatwo jest promować swoje nielegalne oprogramowania.


TikTok stał się takim miejscem. Rzecz jasna w aplikacji już o wiele wcześniej pojawiały się filmiki nie tylko związane z tańcem, śpiewem, intrygującymi pomysłami i widokami. TikToka odkrywa coraz więcej osób, a jego popularność zauważyli również wspomniani cheaterzy.

Ludzie, którzy zajmują się tworzeniem oprogramowań do oszukiwania w grach, postanowili wypromować swoje cheaty do Call of Duty: Warzone.
People are literally uploading their clips of them hacking in Warzone on TikTok. And he still is defending himself. Hackers are getting out of hand from r/CODWarzone

Od niedawna powstaje masa kont pokazujących krótkie, kilkusekundowe urywki z rozgrywki w sieciową strzelankę. Nagrane fragmenty przedstawiają działanie i efekt wybranego cheatu. Z opisów takich filmów uzyskujemy informację, gdzie zgłosić się po wypróbowanie programu.

Co ciekawe, TikTokerzy uzyskują na takich filmach od kilku do kilkuset tysięcy wyświetleń. Niektóre „nielegalne” perełki przechodzą nawet przez próg pół miliona odsłon.

 

Zdarzyło Wam się natknąć na TikToki z cheatami do COD-a? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.