Charytatywny stream Izako Boars dla chłopca chorego na białaczkę!

Charytatywny stream Izako Boars dla chłopca chorego na białaczkę!

Polscy streamerzy dosyć często angażują się w akcje charytatywne, na które przeznaczają głównie donate'y od widzów zebrane podczas swoich transmisji. Podobnie postąpili dzisiaj zawodnicy Izako Boars, którzy aktualnie znajdują się na bootcampie w Szczyrku. Ich wyjazd nie przeszkodził im jednak w zbieraniu pieniędzy na leczenie chorego Tomka. 


Tomasz Kozak ma zaledwie 14 lat i zdiagnozowaną ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chłopak pochodzi ze Strzyżowa, czyli rodzinnego miasta jednego z graczy Dzików Izaka - Neex'a. Historia chorego chłopca była już poruszana przez Sebastiana, który nad charytatywnym streamem myślał od dłuższego czasu. Zawodnicy początkowo rozpoczęli transmisję na żywo po to, aby pokazać jak wygląda miejsce, w którym ćwiczą, ale później postanowili, że live będzie miał szczytny cel.

Podczas streamu, który odbywał się właśnie na kanale Neex'a, Izako Boars starali się wymyślać śmieszne challenge, które przyciągały coraz to większą ilość widzów. Ich sposób zadziałał, ponieważ w ciągu kilku godzin udało się zgromadzić aż 12 tysięcy złotych. Jeśli również chcecie pomóc Tomkowi, to zapraszamy Was na jego stronę, gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.
Na charytatywnym streamie nie zabrakło także Counter Strike'a. W dzisiejszym dniu odbył się drugi turniej kwalifikacyjny do Polskiej Ligi Esportowej, który dla "Dzików" okazał się bardzo szczęśliwy. Trzymamy kciuki za kolejne wysokie wyniki zawodników!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.