Charytatywna

Charytatywna "Liga Zdrowia" już w ten weekend!

Już w najbliższą niedzielę (26.04) rozpocznie się charytatywny turniej gwiazd w League of Legends. Wszystkie zebrane środki przekazane zostaną na wsparcie polskiej służby zdrowia. W wydarzeniu wezmą udział znani influencerzy, raperzy i nie tylko!


Pandemia koronawirusa wywarła wpływ na życie setek milionów ludzi na całym świecie. Świat nie był przygotowany na taki obrót spraw, co dobitnie widać na przykładzie stanu wyposażenia szpitali. W placówkach medycznych brakuje podstawowego sprzętu chroniącego lekarzy i personel przed zarażeniem.

Internet posiada jednak ogromną moc, która pozwala nagłaśniać takie problemy. W pomoc osobom na "pierwszej linii frontu" postanowiło zaangażować się mnóstwo osób - w tym znani influencerzy mający ogromną siłę przebicia. Specjalną akcję charytatywną zorganizował m.in. Friz wraz ze swoją Ekipą, do której zaraz dołączyło mnóstwo polskich YouTuberów.

W momencie pisania tego artykułu, zbiórkę "Pomoc dla pracowników służby zdrowia!" wsparło 8378 osób, którzy wpłacili włącznie 311 259 zł. Celem jest uzbieranie miliona złotych. Może się to udać już w tę niedzielę - wtedy bowiem odbędzie się "Liga Zdrowia", pierwszy charytatywny turniej gwiazd w League of Legends.W meczach wezmą udział znane persony, które staną na czele sześciu drużyn. Mowa tu o takich osobach, jak np. Żabson, Mata, Mateusz Klich, Onterleo, Olszakumpel oraz Paris Platynov. Zebrane na Twitchu pieniądze zostaną w pełni przekazane na wspomnianą zbiórkę na rzecz służby zdrowia.Sam Karol także weźmie udział w rozgrywkach, lecz pojawi się dopiero w ostatnim meczu, tzw. 'showmatchu". Jeśli jesteście zainteresowani wydarzeniem, to warto odwiedzić jego stronę na Facebooku (TUTAJ).

Trzymamy kciuki, by udało się zebrać planowany milion złotych. Za te pieniądze można kupić tysiące masek, przyłbic oraz kombinezonów.

 

Planujecie wesprzeć akcję? Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.