Charytatywny challenge u Disa - podsumowanie

Charytatywny challenge u Disa - podsumowanie

Każda akcja charytatywna na YouTube to po prostu czynienie dobra. Każdy kto wykorzystuje swoją popularność do szerzenia pomocy dzieciom, osobom niepełnosprawnym zasługuje na bezkompromisowy szacunek. Jeszcze większy szacunek należy się ludziom, którzy w takich akcjach biorą udział, bo bez nich chęć niesienia pomocy nie przerodziłaby się w cel. Dzisiaj mowa o Disie  - jego charytatywny challenge, niedawno się zakończył, a my przygotowaliśmy dla Was podsumowanie!


Na czym polegał ten charytatywny challenge?


Warto zaznaczyć, że na początku to nie miała być żadna akcja charytatywna. W założeniu Norbert miał przez dziesięć dni grać w popularną grę z gatunku MOBA League of Legends i zdobyć jak największą dywizję, czyli rangę. Takie było początkowe założenie i tak naprawdę pod koniec  niewiele się pod tym względem zmieniło. Podczas transmisji Dis dostał wiadomość od swojego widza, że jeśli przez okres trwania wyzwania uda mu się nabić wyznaczoną rangę (w tym przypadku miało to być wejście do Diamentu) przeleje 200 zł z własnej kieszeni na dowolny dom dziecka. Jak przyznaje Norbert, dało mu to niesamowitą motywację i od tamtej pory grał w głównej mierze tylko po to, aby pomóc dzieciom.
charytatywny challenge Ta wiadomość rozpoczęła zbieranie pieniędzy na wtedy jeszcze bliżej nie określoną fundację.

Charytatywny challenge - podsumowanie streama!


Po wyżej opisanej wiadomości do akcji powoli zaczęły dołączać się inne osoby. Doszło to tego, że pod koniec wyzwania kwota od zadeklarowanych osób miała wynieść nieco ponad dziesięć tysięcy złotych. Miejmy nadzieję, że te osoby nie zawiodą i dotrzymają swojej obietnicy. Dis jej dotrzymał i udało mu się osiągnąć cel, do którego zmotywowała go świadomość, że będzie mógł tym samym pomóc komuś innemu. Z bilansem 100 wygranych meczy do 66 przegranych zakończył wyzwanie grając ostatniego dziesiątego dnia 21 godzin.


W czasie transmisji jedna z jego moderatorek zaproponowała, żeby wszystkie zebrane pieniądze powędrowały do Hospicjum Promyczek, hospicjum dziecięcego. Pomysł spodobał się zarówno streamerowi jak i wszystkim, którzy śledzili jego poczynania. Norbert oczywiście porozmawiał z dyrektorem tej fundacji i postanowili, że Ci, którzy będą chcieli w jakimś stopniu wspomóc szczytny cel a tym samym być naliczani do akcji Disa muszą przy wpłacaniu dotacji (nieważne czy przy nazwisku, opisie datku czy gdziekolwiek) dopisać "KD", które oznacza w przypadku tej sytuacji "kochać dzieci". Dopisek ten sprawi, że przy późniejszym podsumowaniu ilości wpłat Twoja darowizna również będzie tam widniała.


Jak na razie Dis przekazał na konto równe trzy tysiące złotych. Większość tej kwoty to środki zebrane podczas trwania streamu, bo aż 1600 zł. YouTuber dorzucił od siebie około 352 zł (za każdym razem kiedy coś szło po nie jego myśli lub po prostu coś dało mu powód do zdenerwowania, wrzucał do symbolicznej puszki 1 dolara) oraz 1048 zł jako zwykły gest!
charytatywny challenge Potwierdzenie wpłaty przez Disa. Większość tej kwoty stanowią datki zebrane podczas transmisji.

Tak na dobrą sprawę za ten charytatywny challenge odpowiadają tak naprawdę widzowie twórcy, którzy wpadli na ten genialny pomysł. Należą się im niezwykłe podziękowania i gratulacje, że postanowili wykazać się takim gestem. Nie pomijamy oczywiście Disa, który przez dziesięć dni wręcz nieustannie grał i streamował jedną grę. Mu również należą się podziękowania oraz gratulacje za wytrwałość. Jeżeli macie ochotę możecie zerknąć na podsumowanie, które wrzucił wczoraj u siebie na kanał, znajdziecie tam więcej szczegółów na temat wyzwania:
Co sądzicie o tej akcji? Śledziliście charytatywny challenge?


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.