Charli D’Amelio najlepiej zarabiającą TikTokerką w 2021 roku

Charli D’Amelio najlepiej zarabiającą TikTokerką w 2021 roku

Charli D'Amelio (wraz ze swoją siostrą Dixie) została najlepiej zarabiającą TikTokerką w 2021 roku. Informacje o szacunkowych przychodach opublikował serwis Forbes. 


Social media przynoszą twórcom zyski już od dłuższego czasu i regularnie pojawiają się nowe możliwości uzyskiwania przychodów z prowadzenia internetowej działalności. Od ponad roku liderem w tej kwestii jest TikTok, który przyczynił się do "stworzenia" kilku nowych milionerów.

Forbes poinformował właśnie o szacunkowych zarobkach najpopularniejszych tiktokowych influencerów oraz influencerek w 2021 roku. Pierwsze miejsce zajmuje Charli D'Amelio z wynikiem 17,5 miliona dolarów. Tuż za nią uplasowała się jej siostra Dixie, która wygenerowała 10 milionów dolarów.

Źródło: Forbes


Wynik ten robi wrażenie zwłaszcza wtedy, kiedy porównamy go do tego zeszłorocznego. Wtedy siostry zarobiły łącznie "zaledwie" 7 milionów dolarów. To chyba jasny dowód na to, jaki TikTok ma obecnie wpływ na branżę social media.

Jak prezentuje się czołówka influencerów? Zerknijcie poniżej:

  1. Charli D’Amelio - 17,5 miliona dolarów

  2. Dixie D’Amelio - 10 milionów dolarów

  3. Addison Rae - 8,5 miliona dolarów

  4. Bella Poarch i Josh Richards (remis) - 5 milionów dolarów

  5. Kris Collins i Avani Gregg (remis) - 4,75 miliona dolarów


Co ciekawe, nawet połowa zarobków ma pochodzić z kontraktów oraz współprac z markami. Publikacja jednego filmu sponsorowanego może generować od 100 000 do 250 000 dolarów - są to o dwa razy wyższe stawki niż w 2020 roku. Robi wrażenie.

Pozycja TikToka na rynku wciąż się umacnia, więc zapewne 2022 rok będzie jeszcze lepszym okresem dla influencerów. Zobaczymy.

 

Korzystacie z TikToka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.