"Chajzerować" - miejski słownik slangu wzbogacił się o nowe słowo

Miejski słownik slangu wzbogacił się właśnie o nowy termin "chajzerować". Pojęcie nawiązuje do ostatnich wpadek Filipa Chajzera, które zostały nagłośnione przez Gargamela i jego najnowszy film.


Filip Chajzer jest od kilku dni na ustach całej internetowej społeczności. Wszystko dzięki materiałowi zrealizowanemu przez Gargamela - twórca wytknął na nim liczne wpadki oraz opisał szereg kontrowersji związanych z prezenterem. Zanim przejdziecie do dalszej części artykułu, niezbędne będzie zapoznanie się z całą sprawą. Możecie to zrobić poprzez lekturę naszego wczorajszego wpisu - TUTAJ.

Do Miejskiego Słownika Slangu i mowy potocznej trafił właśnie nowy czasownik. Jest nim... "chajzerować". Słowo ma dwa znaczenia nawiązujące bezpośrednio do postawy oraz zachowania Filipa Chajzera:

  • Zrobić coś złego/żenującego/upokarzającego, a następnie próbować się wybielić innym dobrym aktem. 

    Definicja 1 l Źródło: MSL

  • Nieustannie usprawiedliwiać swoje nagminne i złe zachowanie jednym wydarzeniem z przeszłości. 


Definicja 2 l Źródło: MSL


W sieci już pojawiają się głosy sugerujące, że termin "chajzerować" jest kandydatem do zostania tegorocznym Młodzieżowym Słowem Roku. Lepiej jednak nie wyprzedzać faktów, ponieważ rok się dopiero zaczął i nie wiadomo co wydarzy się w przeciągu kolejnych miesięcy. Trzeba jednak przyznać, że pierwszy miesiąc 2020 rozpoczął się naprawdę burzliwie. 

Wprowadzenie słowa "chajzerować" jeszcze dobitniej ukazuje wpływ twórców internetowych na budowanie opinii społecznej. Mogę się założyć, że gdyby Gargamel nie zdecydował się na nagranie materiału o Filipie, to prezenter nadal byłby otoczony grupą swoich oddanych fanów i tak naprawdę mało kto zawracałby sobie głowę jego wpadkami.

 

Co sądzicie o tytułowym słowie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.