CEO YouTube szczyci się rozwiązaniem problemu demonetyzacji o... 10%

CEO YouTube szczyci się rozwiązaniem problemu demonetyzacji o... 10%

Problem z prawidłowo działającym systemem monetyzacji na YouTubie pojawił się jakiś czas temu. YouTuberzy tworzący "przyjazny" i wartościowy kontent często doświadczali demonetyzacji swoich filmów z niewiadomych powodów. Susan Wojcicki postanowiła zabrać głos w tej sprawie i poinformowała, że działanie systemu monetyzacji zostało poprawione... o 10%. 


Zarówno polscy twórcy, jak i zagraniczni, często doświadczali nieuzasadnionej demonetyzacji materiałów. Zdarzało się, że film, który nie powinien zarabiać, dostawał zapłatę, a nagranie zasługujące na to, zostało pozbawione tej możliwości.CEO platformy YouTube - Susan Wojcicki zabrała głos w tej sprawie, jednak jej wypowiedź nie do końca zadowoliła twórców. Wojcicki przyznała, że zespół YouTube walczył z problemem i usprawnił system monetyzacji o 10%. Jej wypowiedź dla większości internautów zabrzmiała dość zabawnie, lecz warto docenić starania. Miejmy jednak nadzieję, że nie jest to ostateczny wynik, a zespół nadal będzie pracował nad udoskonaleniem tej funkcji.

Źródło: YouTube Creators Blog

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.