CD Projekt RED zhakowany. Skradziono kody źródłowe Cyberpunka 2077 i Wiedźmina

CD Projekt RED zhakowany. Skradziono kody źródłowe Cyberpunka 2077 i Wiedźmina

Dziś rano CD Projekt RED poinformował na swoich mediach społecznościowych, że padł ofiarą ataku hakerów. Jak poinformowano, mieli oni wykraść kody źródłowe Cyberpunka 2077 i Wiedźmina. Hakerzy zarządali okupu, jednak firma już podała, że nie zamierza prowadzić żadnych negocjacji. 


O sprawie wydawca poinformował w najnowszym komunikacie. Jak napisał, przestępcom udało się zdobyć pewne dane oraz zaszyfrować niektóre komputery podłączone do wewnętrznej sieci.CD Projekt RED ogłasza, że pomimo tego, że nie zamierza prowadzić negocjacji z hakerami, sprawa nie pozostanie bez wyjaśnienia. W komunikacie m.in. czytamy:
Wciąż badamy ten incydent, jednak w tej chwili możemy potwierdzić, że - według naszej najlepszej wiedzy - dotknięte atakiem systemy nie zawierały żadnych danych osobowych naszych graczy lub użytkowników naszych usług. Zwróciliśmy się już do odpowiednich organów, w tym do służb i prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, a także do specjalistów z zakresu informatyki śledczej. Będziemy z nimi ściśle współpracowali w celu pełnego zbadania tego incydentu

Wszystko wskazuje zatem na to, że skradzione dane nie zawierają prywatnych informacji o graczach oraz klientach grupy. Na szczegóły dotyczące ataku będzie trzeba jednak jeszcze poczekać, choć jego efekty są już widoczne. W związku z incydentem, kurs CD Projekt na giełdzie traci dziś ponad 4%.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.