CD Projekt RED pracuje nad grą o Thorgalu? Studio komentuje plotki

CD Projekt RED pracuje nad grą o Thorgalu? Studio komentuje plotki

W sieci pojawiły się doniesienia sugerujące prace studia CD Projekt RED nad adaptacją losów Thorgala - bohatera popularnych komiksów. Deweloperzy zdążyli się już odnieść do plotek.


Naprawa Cyberpunka 2077 wciąż trwa, lecz nie oznacza to, iż CD Projekt RED nie może myśleć o kolejnych ogromnych projektach. Kilka godzin temu w internecie pojawiło się zdjęcie Piotra Rosińskiego, które wiele osób zinterpretowało jako zwiastun czegoś dużego.

Dlaczego? Mężczyzna jest bowiem synem Grzegorza Rosińskiego - autora popularnych komiksów fantasy traktujących o Thorgalu. Nie bez powodu więc użytkownicy zaczęli snuć teorie o możliwej współpracy. Chodzi o poniższą grafikę:

Źródło: IGN


CD Projekt RED przesłało redakcji IGN oficjalny komunikat w sprawie:
Nasze studio odwiedzili organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, z którymi pozostajemy od wielu lat w przyjacielskiej relacji. Piotr Rosiński był jednym z członków goszczonej przez nas grupy. Wizyta była czysto kurtuazyjna i nie była związana z produkcją gier wideo.

Wygląda więc na to, że obecnie polscy deweloperzy nie przenoszą na razie Thorgala do świata gier wideo. Oczywiście nie oznacza to, iż takich planów w ogóle nie ma. Kto wie, może w przyszłości doczekamy się takiej kolaboracji? Byłoby świetnie!

 

Chcielibyście zobaczyć losy Thorgala w grze od CD Projektu? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.