CD Projekt RED pomysłowo celebruje 10-lecie serii Wiedźmin!

CD Projekt RED pomysłowo celebruje 10-lecie serii Wiedźmin!

CD Projekt RED jest niewątpliwie największą firmą produkującą gry wideo w Polsce, jak i najbardziej rozpoznawalnym rodzimym studiem za granicą. Właśnie minęło 10 lat od premiery pierwszego komputerowego Wiedźmina, co zostało oczywiście przez twórców odpowiednio uhonorowane.
O tym, że CD Projekt RED nie przejdzie obojętnie wobec tego jubileuszu przekonać mogliśmy się już jakiś czas temu, gdy firma zaprezentowała specjalne wydanie pierwszej części gry, które w sklepach zadebiutuje 22 września. Artykuł na ten temat znajdziecie tutaj.

To oczywiście nie koniec niespodzianek. Kilka dni później dowiedzieliśmy się, że nie tylko "jedynka", ale również dwie pozostałe części trafią na sklepowe półki w unikatowej odsłonie. Z okazji dekady od wydania pierwszej gry firmy pojawił się również świetny materiał wideo przygotowany w iście wiedźmińskim i oryginalnym stylu. Zobaczcie sami:Jest się bowiem z czego cieszyć, bo to właśnie za sprawą CD Projekt RED Polska wiele zyskała na arenie międzynarodowej, gdzie dotychczas widniała na szarym końcu. Oczywiście jakiegokolwiek sukcesu nie byłoby bez Andrzeja Sapkowskiego, którego powieści dały podłoże do rozbudowania uniwersum w wirtualnym świecie.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.