CD Projekt wykupił polskie studio tworzące gry mobilne

CD Projekt wykupił polskie studio tworzące gry mobilne

Już niedługo jedna z marek firmy CD Projekt doczeka się odrębnego projektu stworzonego specjalnie na urządzenia mobilne. Wszystko to za sprawą wykupienia większości akcji pewnego rodzimego studia.


Polska firma Spokko (zajmująca się produkcją gier mobilnych) postanowiła zgłosić się do tytułowej korporacji i przedstawić im pewien nieogłoszony jeszcze projekt osadzony w uniwersum jednej z jej marek. Twórcy Wiedźmina nie odprawili przedstawicieli studia z kwitkiem, lecz wykupili studio dając im tym samym szansę na stworzenie czegoś niesamowitego.

Być może już niedługo na rynku pojawi się mobilna wersja Wiedźmina

Znamy ludzi ze Spokko od kilku lat. Przyszli do nas z interesującym pomysłem opartym na jednej z naszych marek i postanowiliśmy w niego zainwestować. Chcemy rozszerzać naszą działalność biznesową innowacyjnymi pomysłami i rozwiązaniami, a wizja przedstawiona nam przez Spokko reprezentuje całkowicie świeże podejście do sprawy. Nowe studio będzie w znacznym stopniu niezależne. Zamierzamy zapewnić mu własną tożsamość i autonomię twórczą, co pokrywa się z filozofią, która od dawna kieruje posunięciami Grupy CD Projekt. - Adam Kiciński, prezes zarządu CD projekt

Na ten moment nie wiadomo zupełnie nic na temat nowego projektu - mamy nadzieję, że okaże się on naprawdę ciekawą produkcją, która przyjmie się nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju.

Źródło: cdaction.pl

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.