Kreacje polskich blogerek i modelek w Cannes

Kreacje polskich blogerek i modelek w Cannes

Choć Cannes niewątpliwie jest festiwalem filmowym, ogromną rolę odgrywa w nim również moda. Kreacje z czerwonego dywanu są na językach wielbicieli mody jeszcze przez długi czas po tym wydarzeniu. W tym roku miejsce to odwiedziło kilka znanych polskich blogerek i modelek – jesteście ciekawi, jakimi kreacjami nas one zaskoczyły?
Festiwal w Cannes bywa często nazywany uszczypliwie „targowiskiem próżności”, na którym można zobaczyć mnóstwo większych i nieco mniejszych gwiazd próbujących podbić świat mody. Zdjęcia ich stylizacji odbijają się szerokim echem w świecie mody, są analizowane, oceniane, trafiają na okładki branżowych magazynów modowych i zapewniają prestiż – nie ma więc nic dziwnego w tym, że kreacje są dopracowane w najmniejszych szczegółach i mają za zadanie „powalić konkurencję na kolana”. Jeśli chodzi o polską reprezentację na festiwalu filmowym w Cannes, na pierwszy plan wysuwają się 3 sylwetki: Anja Rubik, Jessica Mercedes i Maffashion. Co ciekawe, wszystkie te panie zawodowo zajmują się modą, a z filmami mają w zasadzie niewiele wspólnego – to chyba doskonale określa cel, w jakim przybyły one do Cannes. Musimy też przyznać, że choć ich stylizacje były skrajnie różne, to każda z nich zrobiła ogromne wrażenie.

Anja Rubik zdecydowała się na sukienki projektu swojego przyjaciela, Anthony'ego Vaccarello, który obecnie robi karierę jako dyrektor kreatywny domu mody Saint Laurent. Mocny krój sukienek doskonale pasował do stylu Anji, która – jak wszyscy wiemy – bardzo lubi wyraziste, odważne stylizacje. Co ciekawe, stylizacje modelki zostały także docenione przez wielu krytyków – gratulujemy!Last Night at the "The killing of the sacred deer" premier by Yorgos Lanthimos . #Cannes17


Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)
Taking some air ... #cannes17


Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)


Ciekawą stylizację zaprezentowała również Jessica Mercedes, która znajduje się w Cannes w zasadzie w celach służbowych – jest ona „modową wysłanniczką” marki L’Oreal Paris i ma za zadanie wyszukiwać najciekawsze kreacje festiwalu. Blogerka na tę szczególną okazję wybrała sukienkę zaprojektowaną przez polskiego projektanta Łukasza Jemioła. Sukienka Mercedes idealnie wpasowuje się w klasyczny klimat kreacji z festiwalu Cannes – jest długa, czarna i luźno oplata jej sylwetkę. Ten grzeczny wyraz zostaje jednak przełamany nietypowym, dość mocno wyciętym przodem z dekoracyjnym wiązaniem – dzięki temu cała stylizacja zyskuje bardziej drapieżny charakter.


Boho chic wearing a custom made design from @LukaszJemiol for Cannes Film Festival 퓀�ᒀ� #Cannes2017 @fotokibit 퓀�


Post udostępniony przez Jessica Mercedes Kirschner © (@jemerced)


Jak podobają Wam się kreacje polskich blogerek i modelek na festiwalu w Cannes? Napiszcie nam w komentarzach!