Byli pracownicy Twitcha mówią, że wyciek danych był kwestią czasu

Byli pracownicy Twitcha mówią, że wyciek danych był kwestią czasu

W zeszłym tygodniu informowaliśmy was o wielkim wycieku danych z Twitcha. Znalazł się w nim m.in. cały kod źródłowy platformy, w tym zarobki popularnych streamerów. Byli pracownicy platformy mówią teraz, że to zdarzenie było kwestią czasu.


Informacjami podzielił się portal The Verge, który otrzymał informacje od byłych pracowników platformy. Ci stwierdzili, że wyciek był nieunikniony. Powodem miały być luki w zabezpieczeniach, które ignorował Twitch mimo licznych głosów wewnątrz firmy.

 W artykule czytamy, że kierownictwo giganta od dłuższego czasu było skupione na finansach, a nie bezpieczeństwie platformy. Według anonimowych źródeł, zgłaszano także obawy dotyczące funkcji "rajdów", które zostały mimo tego zaimplementowane w serwisie, a niedawno informowano o licznych nadużyciach opcji, które doprowadziły do szerzenia mowy nienawiści.

Na ten moment Twitch niechętnie dzieli się szczegółami zeszłotygodniowego wycieku, informując przy tym jedynie, że był on wynikiem błędu w zmianie konfiguracji serwera.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.