Nastolatkowie brutalnie znęcali się nad kotem - internet reaguje na wstrząsające nagranie

Nastolatkowie brutalnie znęcali się nad kotem - internet reaguje na wstrząsające nagranie

Coraz częściej w internecie słyszymy o znęcaniu się nad zwierzętami. Wyczyny młodych ludzi nie przestają zadziwiać i stają się coraz bardziej brutalne. Młodzież pod wpływem alkoholu często robi głupie rzeczy, ale niepokojące jest to, że z reguły jako cel do wyładowania swoich emocji wybierają bezbronne zwierzęta. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej w tej sprawie, koniecznie przeczytajcie ten artykuł!


Co dalej z tą sprawą?

Incydentem zajął się Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, który prosi o informację dotyczącą miejsca utrzymywania kota widocznego na nagraniu. „W dniu jutrzejszym do Prokuratury Okręgowej w Toruniu zostanie przesłane zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na znęcaniu się nad kotem, za które to sprawcy może grozić kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz nawiązka w wysokości 100 tys. zł - czytamy w poście opublikowanym na profilu inspektoratu - Tej samej karze mogą podlegać również świadkowie zdarzenia, którzy nie podjęli jakiejkolwiek reakcji na skrajnie antyspołeczne i patologiczne zachowanie.”

Oto film Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt w tej sprawie:

Kim są oprawcy?

Jak udało się ustalić internautom, profil na Snapchacie, na którym były publikowane zdjęcia i filmy z całej tej akcji, należy do Patryka C. z województwa kujawsko-pomorskiego. Chłopak ma niecałe 20 lat, jednak jego zachowania nie są adekwatne do wieku, chociaż tego typu zdarzenia, nawet w młodszym wieku nie byłyby uznawane za normalne.

Co konkretnie się tam działo?

Z kilku krótkich filmików wynika, że dochodziło tam do znęcania się nad kotem, tj. zbliżaniem go na niebezpiecznie bliską odległość do ogniska, przykładanie papierosów blisko futra zwierzęcia oraz stawianie kota blisko dużego głośnika i udawanie, że ten tańczy. Młodzi dorośli zadbali nie tylko o filmy z imprezy, ale również o zdjęcia, między innymi takie, na którym do szyi zwierzęcia przykładana jest siekiera.Reakcja społeczeństwa

Ludzie bardzo szybko po opublikowaniu posta o zdarzeniu robią, co mogą, aby zidentyfikować sprawców i nagłośnić sprawę. Już 15 godzin po wstawieniu informacji na Facebooka, ma ona prawie 600 udostępnień, a internauci w komentarzach wyrażają swoją opinię na ten temat. Oto kilka z nich:
Mam nadzieję, że stanie przed sądem i otrzyma adekwatną karę. Bydlak.

Trzeba nie mieć serca żeby tak się zachować wobec zwierząt. One też mają uczucia jak człowiek :(

Błagam znajdźcie takich psycholi, to niepojęte jakim trzeba być psychicznie skrzywionym żeby takie rzeczy robić

Nie mam nawet odwagi obejrzeć tego filmiku. Trzeba nie mieć serca żeby nie ruszył go "płacz" torturowanego stworzenia

Internet znany jest z reagowania na tego typu zachowania próbą samodzielnego wymierzenia kary sprawcom. Z tego powodu w komentarzach znajduje się wiele wypowiedzi, jak internauci ukaraliby tych ludzi. Oby prokuratura zajęła się tym wcześniej i rozwiązała wszystko w sposób zgodny z prawem, niemniej zasługują na karę, ale tę nałożoną przez sąd.

O sprawie zaczyna się robić coraz głośniej w internecie. Na YouTube widnieje już pierwszy film na ten temat, nagrany przez Maciosa.

Tutaj możecie obejrzeć ten materiał:

Bardzo prawdopodobne, że wkrótce zajmą się tym również więksi twórcy, tacy jak Boxdel, DeeJayPallaside, czy SerafinTV, ponieważ ich widzowie już zaczynają im podsyłać materiały o tym zdarzeniu na grupach. 

Zabawy młodych ludzi idą w złą stronę. Dobrze, że tylko niewielka część tej grupy wiekowej wpada na tak straszne pomysły. Mamy nadzieję, że sprawa zostanie szybko rozwiązana, a sprawcy ukarani.

Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje w powyższej sprawie proszony jest o kontakt na adres mailowy: [email protected]z.pl 

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl