Brat Pablo Escobara grozi Netflixowi i żąda wielkich pieniędzy

Brat Pablo Escobara grozi Netflixowi i żąda wielkich pieniędzy

71-letni brat Pablo Escobara - Roberto Escobar Gaviria zażądał od twórców serialu "Narcos" kwoty miliarda dolarów. Jego zdaniem Netflix bezprawnie wykorzystał wizerunek rodziny Escobarów. 


Roberto Escobar Gaviria udzielił wywiadu dla Hollywood Reporter. Odniósł się w nim do śmierci 37-letniego scenografa Netflixa, który szukał w niebezpiecznej dzielnicy lokalizacji do kręcenia czwartego sezonu "Narcos". - To bardzo niebezpieczne, szczególnie bez naszego błogosławieństwa. To jest mój kraj - powiedział Roberto Escobar.

Roberto Escobar Gaviria


Brat, który również był czynnie zaangażowany w działalność kartelu z Medellin, był księgowym. Po 10-letniej odsiadce założył w 2014 roku firmę Escobar.inc, a w lipcu zeszłego roku wystąpił do Netflixa o roszczenia wynoszące miliard dolarów za "bezprawne wykorzystanie wizerunku rodziny Escobarów".

Kolombijczyk w odpowiedzi miał otrzymać list z pogróżkami od prawników Netflixa. Mimo to pozostaje nieugięty i zapowiada, że jeśli nie otrzyma pełnej kwoty, zniszczy ten serial na zawsze.

Czytaj także:

Członek przygotowujący nowy sezon Narcos zastrzelony w Meksyku. 


 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.