Brat Pablo Escobara pozwał Apple na miliardy dolarów

Brat Pablo Escobara pozwał Apple na miliardy dolarów

Cały świat pomimo śmierci Pablo pamięta o rodzinie Escobarów, a niedawno ich historię przybliżył nam Netflix w serialu Narcos. Jak się okazuje, brat zarządcy kartelu nie zamierza udać się na emeryturę i z chęcią wywołuje wokół siebie medialny szum.


Trzy lata temu Netflix otrzymał pozew od Roberto de Jesus Escobara Gaviria na aż milion dolarów - chodziło o bezprawne wykorzystanie wizerunku Pablo Escobara i całego kartelu. Dzisiaj to Apple musi zmierzyć się z wymagającym 73-latkiem.

Roberto został namówiony przez pracownika do zakupu iPhona X, który miał być najlepszą decyzją w jego życiu, a sam smartfon najbezpieczniejszym. Okazało się jednak inaczej i dane Escobara zostały zhakowane przez FaceTime, a on zaczął otrzymywać pogróżki. Postanowił więc pozwać amerykańską firmę na 2,7 miliarda dolarów. Ponadto utworzył stronę internetową RipApple.com, gdzie może zgłaszać się każda osoba oszukana przez korporację, a Roberto wypłaci jej odpowiednią należność z wygranego procesu. Co więcej, prawdopodobnie dla żartu dzięki niemu ruszyła sprzedaż 24-karatowych iPhone’ów 11 za cenę 500 dolarów.Escobar ewidentnie cierpi na brak zajęcia i pomimo swojego wieku nie zamierza zwolnić. Pozostaje nam czekać na wynik procesu i kto wie, może na kolejny pozew?