Borkoś gościnnie zawitał na popularnych kanałach YouTube

Borkoś gościnnie zawitał na popularnych kanałach YouTube

BORKOŚ to zyskujący w ostatnim czasie na popularności kanał ratownika medycznego, którego w sieci obserwują dziesiątki tysięcy fanów. W ostatnich dniach YouTuber zawitał na dwóch popularnych kanałach w serwisie, tworząc przy tym wartościowe materiały, które musicie obejrzeć! 


Marcin "Borkoś" Borkowski jest twórcą kanału o tematyce medycyny ratunkowej i ratownictwa cywilnego. Głównym contentem twórcy są filmy z MotoAmbulansu, którym dociera do poszkodowanych na ulicach Warszawy w pierwszych minutach od zdarzenia, ratując przy tym poszkodowanych od nieraz tragicznych konsekwencji. Wszystkie materiały mają walor edukacyjny i uświadamiają, jak ważna jest pierwsza pomoc oraz jak jej dokonać.

W ostatnich dniach świat piłkarski zamarł. W jednym z pierwszych spotkań EURO 2020 doszło do wstrząsających wydarzeń z udziałem duńskiego piłkarza - Christiana Eriksena, który doznał niespodziewanego ataku serca podczas trwania spotkania Dania - Finlandia na turnieju. Dziennikarze sportowi szeroko komentowali zdarzenie, które na całe szczęście skończyło się pozytywnie dla piłkarza Interu Mediolan. Twórcy Kanału Sportowego na YouTube postanowili wykorzystać głośny temat w słusznym celu i do wieczornego Hejt Parku zaprosili BORKOSIA właśnie. Marcin opowiedział szerzej o zdarzeniu i wraz z ratownikiem medycznym zaprezentował, jak dokonać poprawnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz jak korzystać z urządzenia AED, czyli automatycznego defibrylatora.Wideo zostało bardzo dobrze odebrane przez fanów, a w jego wyniku drugi gość programu - bramkarz Rafał Gikiewicz - publicznie ogłosił zakup AED dla wskazanej lokalizacji oraz licytację swoich rękawic na zakup kolejnego sprzętu dla miejsca, które może takiego urządzenia potrzebować. Hejt Park z udziałem ratownika oglądały dziesiątki tysięcy osób na żywo, co stanowi wielką wartość i może przyczynić się do uratowania niejednego życia w przyszłości.

Wczoraj BORKOŚ odwiedził także gościnnie kanał reZigiusza. YouTuber nagrał film, w którym sprawdza, ile wytrzyma w rozgrzanym samochodzie. Film powstał pod ścisłą obserwacją BORKOSIA, który zbadał mężczyzn przed oraz zaraz po wyjściu z samochodu. Dodatkowo medyk obserwował cały eksperyment, będąc w gotowości do ewentualnego działania wraz z odpowiednim sprzętem. Co więcej, jeden z uczestników filmu reZiego został podpięty do EKG na czas trwania testu.Film powstał ku przestrodze i aby pamiętać o tym, żeby nie pozostawiać młodszych osób oraz zwierząt w samochodzie przy wysokich temperaturach i na słońcu. Koniecznie sprawdźcie oba filmy i pamiętajcie, aby w konkretnych sytuacjach stosować się do porad ratownika medycznego.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.