BMW wymyśliło własny fotel gamingowy

BMW wymyśliło własny fotel gamingowy

BWM zaprezentowało koncept autorskiego fotelu gamingowego The Rival Rig. Miałby on zostać wyposażony w sztuczną inteligencję, która m.in. dopasowywałaby ułożenie oparcia i poduszek pod ciało konsumenta.


BMW od pewnego czasu prowadzi projekt Rivalworks skupiający się na wymyślaniu użytkowych technologii, które być może w przyszłości trafią do realnych produktów. Firma więc wyłącznie przedstawia swoje pomysły, ale nie obiecuje, iż pojawią się one na rynku. Tak może być z The Rival Rig.

Przedstawiony właśnie koncept fotela gamingowego robi wrażenie. Już sam futurystyczny wygląd onieśmiela i od razu sugeruje, że mamy do czynienia z czymś dla graczy. Najważniejsze są jednak technologie ukryte we wnętrzu "urządzenia".

Miałoby ono skrywać mnóstwo sensorów odpowiedzialnych za m.in. kontrolę mikroklimatu. Specjalna sztuczna inteligencja wykrywałaby więc pot i dostosowałaby ustawienia fotela do potrzeb użytkownika. Podobnie ma się sprawa z oparciem i poduszkami - to AI odczytywałoby ułożenie konsumenta i adaptowałoby konkretne elementy pod jego ciało. Brzmi świetnie.Oczywiście nie mogło zabraknąć oświetlenia LED, które połączone z komputerem świeciłoby współmiernie z tym, co dzieje się na ekranie. Jedyny problem jest taki, że The Rival Rig nie trafi raczej do powszechnej sprzedaży.

Przedstawiony projekt to jedynie koncept i zaprezentowanie możliwości współczesnej technologii. Inne koncerny więc być może zaczerpią nieco z pomysłów BMW i zaadaptują powyżej przedstawione rozwiązania do swoich foteli. Oby!

 

Co sądzicie o fotelu od BWM? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.