BlizzCon 2020 został odwołany

BlizzCon 2020 został odwołany

Imprezy branżowe maja się w tym roku fatalnie, będąc albo całkowicie odwoływane, albo przenoszone do formy wirtualnej. Wygląda na to, że musimy powoli przyzwyczajać się do tego stanu rzeczy, bowiem anulowane są już nawet wydarzenia mające miejsce pod koniec roku, a jednym z nich został BlizzCon 2020.


Wahania dotyczące odbycia się corocznej imprezy Blizzarda zaczęły występować już na początku bieżącego miesiąca, jednak teraz organizatorzy zdecydowali się oficjalnie odwołać wydarzenie ze względu na obecną sytuację pandemiczną.    
"Jesteśmy bardzo  rozczarowani przymusem podjęcia takiej, a nie innej decyzji i domyślamy się, że jest ona dla wielu z Was równie przykra. Kocham BlizzCon i jestem pewna, że wszyscy w firmie podzielają sentyment do tego wydarzenia. Ubolewamy nad brakiem kontaktu z Wami podczas tegorocznej konferencji oraz możliwością "doładowania naszych nerdowskich baterii" podczas jesiennej edycji" -  czytamy w oświadczeniu producentki wykonawczej Blizzarda, Saralyn Smith

                    


Rozważane jest przeniesienie eventu do formy transmisji na żywo, która miałaby się odbyć na początku przyszłego roku, jednak nie podano jeszcze szczegółów w tej sprawie. Blizzard planuje również przenieść do formy wirtualnej przynajmniej część wydarzeń esportowych, które na ogół towarzyszą każdej edycji imprezy. Wszystkich informacji mamy dowiedzieć się w ciągu najbliższych miesięcy. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.